Фото: vk.com
Чи не кожна дівчина мріє про ідеальну фігуру. Хтось не вилазить зі спортивної зали, а хтось морить себе нескінченними дієтами. Як скинути 15 кг і не нашкодити організму? Своїм досвідом поділилася відома українська ведуча Вікторія Жуковська.
Уперше я побачила вас на фестивалі «Захід»-2013. Коли цього року я приїхала на «Файне місто», де ви також були ведучою, я була приємно здивована. Ви стали помітно стрункішою. Як вам це вдалося? Дієти?
Єдиний рецепт: їсти на піввідра менше! Ніяких дієт і дотепер. Тільки здорове харчування, мінімум легких вуглеводів, майонезів і решти гидоти.
Та й без спортзали ніяк. У мене це пілатес, кросфіт, йога і TRX. Головне, аби знайти хорошого тренера й отримувати задоволення від цього. Коли ти біжиш на тренування й летиш із нього на крилах. Хай навіть наступного дня не можеш із ліжка встати.
Це немоментальний ефект, це робота багатьох місяців, ба, навіть років.
Як ви себе мотивуєте?
Найголовніша мотивація — це розмір XS. Коли ти раніше заходила в магазин і тобі казали: «Вибачте, у нас немає вашого розміру», то нині ти, буває, у дитячому відділі собі можеш дібрати деякі речі.
Коли побачиш результат і порівняєш, повертатися назад уже не захочеться. Зайвий раз подумаєш, чи з’їсти той шматок піци.
Розкажіть про ваш раціон. Існують якісь обмеження калорій?
Колись завантажувала програму «Калькулятор калорій», але не вистачило терпіння вносити дані щоразу, коли поїла.
Якщо звичайний ритм без поїздок і фестивалів, то їм дуже часто і потрішки (вівсянка з фруктами, гречка, рис плюс відварене куряче біле м’ясо). Запечена риба, овочі, салати з мінімумом олії. Чай тільки зелений або білий. Правда, кава завжди з вершками. Не їм взагалі картоплі, білого хліба, майонезу, магазинних тортів.
Грішу іноді, коли йдемо в кав’ярню чи піцерію. Плюс, коли фестивалі, то харчування взагалі нерегулярне, зазвичай після такого приїжджаю з кількома зайвими кілограмами. За кілька днів їх позбуваюся.
Чи додаєте ви в їжу якісь спеціальні добавки для схуднення?
Ні, абсолютно. Не вірю в них.
Як ви харчуєтея на роботі?
Найчастіше це кефір із корицею та імбирем або знежирене молоко, вівсяне печиво, фрукти.
Чи буває таке, що ви зриваєтеся і їсте все, що бачите?
Ні, навряд. Мозок уже перелаштувався, а шлунок не зможе стільки вмістити. Ну, буває, що дозволяю собі зайвий шматок піци чи о першій ночі, коли працюю, залізти до холодильника. Однак треба знати міру та дозволяти собі це вкрай рідко і совість, совість приспати.
Як вам вдалося психологічно перелаштуватися на схуднення? Це досить важко.
Важко, поки не побачиш перші результати. Ще тішать слова оточуючих. Тоді все це легко дається.
Як щодо тренувань? Існують якісь чітко визначені дні, коли ви тренуєтеся, чи тренуєтеся, «коли буде час»?
Двічі на тиждень. У понеділок у нас легке тренування “для лінивих”, а в середу ми виповзаємо з зали. Улітку тренувань немає, тоді я намагаюся вдома займатися.
Фото: vk.com
Процес схуднення триває досі чи мета вже досягнута?
Та ну, куди вже далі? Мінус 15 кілограм. Варто зупинитися, бо багато хто вже навпаки радить трішки набрати.
Тоді навіщо ви й далі активно відвідуєте тренування?
Це вже звичка. Зараз це радше для задоволення.
Існують якісь золоті правила для тих, хто худне?
Вірити у себе. Слухати тренера. У будь-якій незрозумілій ситуації їж яблуко або лягай спати.
Спілкувалася Алла ШТЕНБРЕХТ