«Я вірю, поки хлопці бояться» – організатор «Project X»

У студентські роки ми не завжди можемо дозволити собі те, чого хочемо з однієї простої причини – нестача коштів. Постійної роботи немає, а у батьків уже й соромно просити. Хтось відмовляє собі в забаганках, а хтось виявляється більш кмітливим і втілює свої ідеї в життя. 

Денис  – ідейний засновник проекту «Project X».  За рік свого існування ця агенція з організації вечірок та концертів набула популярності серед студентів та острожан. Хлопці займаються тим, що весело. Крім організації тематичних вечірок у нічному клубі «Східна Брама» на їхньому рахунку два опен-ейри та концерт гурту «Курган&Агрегат».

Це інтерв’ю про те, як створювався стартап, організовувались вечірки, та чого очікувати далі від  «Project X».

З чого все почалось?

Ідея створення «Проджекту» виникла в мене спонтанно. Літом в Острозі всі друзі й знайомі поїхали додому їсти мамині пиріжки. Сам я місцевий, ціле літо нічого не робив. Діло йшло до осені, і я сів собі та думаю: «Мені немає що робити вже третій місяць, скоро  всі приїдуть, то чого б не зробити опен-ейр?» І пішло-поїхало.

Як так сталось, що тепер щочетверга ти організовуєш вечірки?

Брама почала втрачати свою популярність. Я подумав, що було б круто, якби там робити якісь тематичні вечірки. Переважна кількість студентів не ходила туди через місцевих, бо часто були бійки. Ці тематичні тусівки ми зробили закритими, лише для студентів, де вхід тільки за студентським квитком. Для нас безпека – це головне. Й у Брамі, і на опен-ейрах була охорона, якій навіть не доводилося застосовувати силу до когось. І ми кайфуємо, що на наших заходах усі залишаються цілими.

Виходить, до того ти не мав досвіду в організації концертів. То як тобі було, коли ти організував свій перший опен-ейр?

Якщо ідею було легко вигадати, то втілити її в життя було трохи важче. Придумати місце локації не склало великої проблеми. Поблизу Острога є багато «незайманих» територій.

Колонки, світломузику та іншу апаратуру брали в оренду. А от зі сценою були проблеми. Ми спочатку думали взяти її теж в оренду, але потім до нас дійшло, що ми можемо зробити її самі. Прикол у тому, що ми нічого не встигали. За день до опен-ейру гроші були, але сцени не було.Того дня зранку тільки-но звільнився з роботи, відразу ж поїхав у Нетішин за піддонами. З цих піддонів зімпровізував сам сцену. На диво, все вийшло краще, ніж очікувалось.

Як людина, що робила це все вперше, я міг звернути діло, повернути гроші за білети назад, але не хотів. Розумів, що на мені лежить велика відповідальність перед більш ніж 500 людей. Я був упевнений, що не підведу їх, так і сталось. Сьогодні можу сказати, що перший опен-ейр був для мене найвдалішим. І успіх цього заходу проклав мені дорогу до організації наступних.

З діджеями знайомлюсь через знайомих, а знайомі через своїх знайомих.  За цей рік маємо чотири діджеї з Рівного та області, з якими тісно співпрацюємо. Також  регулярно запрошуємо «Збірну Ювілейного», щоб розігріти, розслабити публіку та створити невимушену атмосферу на танцполі.

Маєш команду, яка тобі допомагає?

Так, звичайно. Я – ідейник, є ще хлопець. Він займається повністю маркетингом, я доводжу до ладу саму організацію. «Project X» – це такий самий бренд, як інші. За допомогою афіш та реклами  в соцмережах він просувається вперед, тому маркетолог у нас робить дуже багато. Нещодавно, до речі, випустили власний мерч: бампери на телефон, футболки, блокноти. Це теж популяризує «Project X».

Для того, щоб організовувати такі проекти потрібно мати непоганий капітал. Маєш інвесторів чи знаходиш інші способи?

Інвесторів не залучав ніколи. Просто білети наперед продавав і за ці кошти організовував це все. Люди-то купують це все заздалегідь. Ніколи не думав, що білети не продадуться. Завжди був упевнений, що вони розлетяться, так і траплялось. Суть нашої креативної групи: я вірю, поки хлопці  бояться. Просто роблю це все від душі, і продається. Тільки не вірив, що Курган окупиться.

Як тобі вдалось запросити сюди гурт «Курган&Агрегат»?  Що тобі говорили, коли чули про цей концерт?

Легко. Сам мріяв до них на концерт потрапити, але  мені просто було ліньки купувати білети, їхати в інше місто, потім вертатись назад. Не знав навіть, що в них тур мав бути. Зв’язався з Амільом у телеграмі, домовились відразу, без усіляких вагань. Хлопці дуже легкі на підйом. Вони навіть у Рівному жодного разу не були, а тут відразу в Острог приїхали.

Цей гурт має дуже специфічну музику, тому зрозуміло, що не всі будуть їх слухати. Але знайшлися й такі, яким дуже подобався «Курган&Агрегат». То коли вони чули про це, в них горіли очі. Я вирішив показати хлопцям академію.Коли ми гуляли там, то один з їхніх фанатів написав, чи можна забрати білетик і сфоткатись з Курганом. Хлопці сказали: «Так, давай». То цей прихильник підходить і просто світиться, слова мовити не може, голос тихенький, але світиться від щастя.

Були якісь труднощі з організацією цього концерту?

Багато хто ще не чув про цей гурт, тому хотілося популяризувати їх трохи. Нам «Курган і Агрегат» зняли спеціальне відео, щоб ми вирізали звідти звукову доріжку і поставили на перерві на студентському радіо. Суттю запису було те, що зараз ви тусуєтесь на перерві, а скоро будете тусуватись на нашому концерті, бо ми вже їдемо до вас. Але нам відмовили. Можливо, якби ми змогли знайти спільну мову з «ОстРадіо», то більше студентів підтягнулося б на концерт.

Що далі?

Є в ідеях організувати фестиваль весною, але поки що це просто ідеї. Локація має бути більш обширною. Десь на початку червня між сесією-перед сесією зробити просто вікенд, фестиваль на два дні зі зручностями: щоб була велика локація, щоб можна було поставити дві-три різні сцени, щоб були різні напрями музики. Зробити кемпінг-зону, палатки із їжею. Сподіваємось, що ви в нас вірите, а ми зробимо.

Аліна МОХ