З моменту оприлюднення результатів виборів міського голови Острога минув майже місяць. Про те, чим займається чинний мер, ми вже знаємо. Тим часом ми продовжуємо дізнаватися, чим займаються його екс-опоненти. Сергій Опря – останній з кандидатів у мери, з котрим вдалося поспілкуватися.
За нашими даними, Ви мали залишатися після виборів в Острозі і розвивати місто, незалежно від результатів. Чим Ви займаєтеся зараз? Чи почали щось реалізовувати в Острозі?
Уточню: я планував це робити. Зараз все переформатовується в зв’язку з тим, що отриманий результат не такий, як я очікував. Змінюються принципи роботи, об’єми і напрямки, в яких будемо розвивати дії по Острогу та покращенню умов життя. Орієнтовно, з 5-го по 10-те грудня в місті буде відкрита «Громадська приймальня», до якої зможуть звертатися люди, які зазнають тиску від чиновників чи правоохоронних органів з будь-яких питань, які не вирішуються місцевою владою.
Чи прогнозували Ви саме такий результат виборів?
Ми сподівалися на кращий результат. Ми вдячні кожній людині, яка підтримала мою кандидатуру. Кількість людей, яка проголосувала за мене, досить велика. Я планую вести подальшу роботу.
Чи шкодуєте Ви про те, що балотувалися саме в Острозі?
(гучно сміється – прим. ред.) Ну ви й мене розсмішили! Та ні, не шкодую. Я просто побачив, які можливості є тут. Тепер зацікавився Нетішином. 60% моїх дій тепер будуть пов’язані з розвитком Нетішина, а 40% часу я приділятиму для Острога, аби в поєднанні можна було отримати синергетичний результат.
Як Ви ставитеся до вибору острожан?
Люди вибрали те, що вибирали раніше, що їм більш знайоме. Я поважаю кожне рішення, кожну людину, яка проголосувала не за мене, а за інших кандидатів. Мене неприємно здивувало те, що молодь проігнорувала виборчий процес, віддавши право вирішувати своє майбутнє в руки людей старшого покоління, не взявши на себе жодної відповідальності за подальший розвиток Острога.
Чи плануєте співпрацювати із екс-опонентами? Якщо так, то в якому руслі це відбуватиметься?
У мене не було опонентів! Були люди, які, як і я, балотувалися на посаду міського голови. Якщо наші цінності, принципи та методи взаємодії будуть співпадати, то я допомагатиму розвитку міста. Буть то діючий голова, чи інші кандидати, що йшли на вибори. Якщо люди рухатимуться за старою системою, то ми навряд зможемо співпрацювати, бо моє головне завдання – щоб люди по-господарськи відносились до своєї роботи, свого міста та до усіх можливостей. А чиновники – щоб з повагою реагували на проблеми, висловлені людьми, і щоб не казали, що немає грошей, часу чи ще чогось для їх вирішення. Посади міського голови і депутатів для того й існують, щоб знайти можливості розвивати унікальне місто Острог.
Острожан цікавить питання про ваші доходи. Відомо, що у Декларації про доходи у Вас – суцільні прочерки. Чи змінилась ситуація? Чим Ви заробляєте на життя зараз?
Станом на сьогодні, в форматі громадської діяльності працюю, розвиваюсь в декількох напрямках по всій Україні. Також, громадянська платформа «Нова країна», координую виконавчий секретаріат коаліції «Народна конституція», з якою робимо велике всеукраїнське шоу. Що стосується грошей: розпочала роботу моя організація «Параграф», фінансово-правова група (прим. ред. зв’язок почав перериватися, а на прохання повторити ще раз пан Сергій гучно розсміявся, після чого все ж повторив інформацію). Я є гендиректором; до кінця місяця маємо підписати перший договір про співпрацю.
У коментарях після виборів Ви назвали Острог болотом. Чи дотримуєтеся Ви цієї думки і зараз?
Той, хто написав саме таким чином, некоректно визначив моє висловлювання. Було сказано так: «Частина людей вибрала для себе стару форму життя і не захотіла змін; частина захотіла створювати нові напрямки». В моєму значенні «болото» – формулювання старої системи, старих принципів та підходів. Той, хто трактував це як «болото» – «місто» або помилявся, або у такий спосіб виразив особисту неприхильність до мене.
Спілкувалась Олена Царук