Міністерство освіти та науки України й аналітичний центр CEDOS підготували поради для абітурієнтів про вибір університету та спеціальності. Про це повідомляє прес-служба МОН.
«Тенденції останніх років засвідчують, що нерідко вступники обирають популярні, модні спеціальності та виші, при цьому навіть не знаючи, що конкретно вивчатимуть там, які матимуть перспективи, чи будуть потім затребувані на ринку праці тощо. Потім ми отримуємо випускників ЗВО, для яких не вистачає робочих місць, і вони мають перекваліфіковуватися під потрібний на ринку фах. Одна з таких причин, що вступники елементарно не розуміють, як зробити свідомий вибір. Розміщена інформація має допомогти їм у цьому», — зазначив генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.
Рекомендації подано у форматі чекліста з коментарями . Після того, як ви проставите позначки, система відповість, чи буде інвестиція в навчання вигідною.
«Тут йдеться не лише про оплату за навчання, на яке витрачаєте кошти ви самі або держава. Насамперед, доки ви вчитеся, ви щомісяця втрачаєте ту зарплату, яку могли б отримувати, якби пішли працювати одразу після школи або відучившись у технікумі. Саме тому дуже важливо, щоб обрана вами вища освіта була якісною. Тоді вона дозволить «відбити» вами зроблену інвестицію», — зауважив директор CEDOS Єгор Стадний.
Сам порадник складається з 3-х блоків:
- Вибір спеціальності: чому важливо перевіряти прохідний та середній бал минулого року, ознайомитися зі змістом програми тощо.
- Вибір університету: про що запитати нинішніх студентів/студенток вишу, які прохідні бали мають бути в закладі тощо.
- За кордоном: на які чинники треба зважати, якщо ви вирішили здобувати вищу освіту за межами України.