Зустріч із організаторами громадського руху “Дій з нами” відбулася в Острозькій академії 8 квітня. Студенти поспілкувалися з народними депутатами Мустафою Найємом, Світланою Заліщук та Наталією Кацер-Бучковською та поставили до них запитання.
Під час зустрічі студенти ставили запитання про актуальні проблеми у різних сферах в Україні.
Ми підготували топ-10 найбільш влучних цитат народних депутатів.
- “Ми сьогодні не будемо займатися агітацією, ніхто не буде агітувати вас за кого голосувати і за що голосувати, ми просто скажемо: голосуйте за нас на парламентських виборах”, – жартує на початку зустрічі Мустафа Найєм.
- “Я не економіст, я не юрист, хоча отримав юридичну освіту, я не професійний політик, але я і наша команда бачимо своєю місією показати, що люди, які не корумповані, за якими не стоять олігархи, які кудись їх провели, можуть реально довести, що вони чогось варті і вони можуть показати результат”, – розповів про мету створення організації “Дій з нами” Мустафа Найєм.
- “Ми дійсно ті люди в парламенті, які бачать, що потрібно створювати альтернативу нових облич. Ми хочемо започаткувати в Україні той порядок денний, який дасть можливість розвиватися економіці, створювати робочі місця, щоб ви змогли реалізувати себе за межами ЗВО (закладів вищої освіти – ред.)”,– говорить народна депутатка комітету енергетики Наталія Кацер-Бучковська.
- “Я вважаю, що еміграція – це абсолютно об’єктивний глобалізований процес. Ми можемо і повинні багато чого робити як країна, але все одно не зупинимо його. Це спосіб реалізації, люди в такий спосіб шукають навчання, роботу, родини і це нормальні процеси. Але ми повинні боротися, щоб і нашій молоді і молоді інших країн світу було цікаво навчатися у нас”,– відповідає на питання про виїзд абітурієнтів на навчання за кордон Світлана Заліщук.
- “Те, що стосується війни, то мені здається, що ми маємо віднестися до окупованих територій Донбасу так само, як колись Західні країни поставилися до України, коли вона відірвалася від Радянського Союзу. Це наші люди, люди з нашими цінностями. Перше, що потрібно зробити, щоб дати змогу навчатися людям зі Сходу України – це дати їм пільги, щоб вони приїжджали сюди. Людина, яка хоче навчатися, нехай приїжджає сюди. Це не означає, що вона буде вступати без ЗНО, але якась мінімальна стипендія та гуртожиток повинні надаватися”,– відповідає Мустафа Найєм на запитання про навчання в Україні людей з окупованих територій.
- “Ми живемо у світі, де реальність має менше значення ніж її інтерпретація. Так сталося – ми можемо це сприймати, а можемо не сприймати. Вас у інстраграм акаунті знає більше людей, ніж особисто, а це означає, що більшість людей бачить вас так, як ви презентуєте себе в соціальних мережах. Чи можна сказати, що ви пропагуєте чи маніпулюєте? Ні! Те ж саме відбувається і в політиці, тільки ваш інструмент значно менший ніж у політиків”, – відповів на питання про пропоганду політиків у рекламі Мустафа Найєм.
- “На сьогодні енергетика – це приблизно 30% усієї економіки. В першу чергу, країна має бути енегронезалежна, ми не повинні на метр кубічний газу віддавати метер кубічний території, платити в три дорого. Україна повинна отримати можливість закуповувати газ в елітних постачальників”– говорить про економічне становище країни Наталія Кацер-Бучковська.
- “Що стосується економіки, то вона може розвиватися стандартними методами, тобто знищення корупції, підвищення правоякості. Тобто тоді само собою рівень буде підвищуватися і ніяких велосипедів вигадувати тут не потрібно. Я вважаю, що Україна настільки відстала від Польщі економічно, що для нас цих стандартних методів буде замало, тому потрібно придумувати механізми, яким чином залучати туди інвестиції, новації та технології”,– говорить про економічний розвиток країни Наталія Кацер-Бучковська.
- “Ви запитували про безпеку? На це є дуже проста відповідь – це реформа правоохороних органів, СБУ повинна припинити корупцію. Зробити незалежну генеральну прокуратуру. Це, зрештою, і незалежні суди. Судова реформа – це ТОП для президента. Це головне для того, щоб забезпечити безпеку в країні”,- розповідає Світлана Заліщук про ситуацію з безпекою в Україні.
- “Я не пам’ятаю, як Україна отримувала незалежність.Я тоді був восьмирічним хлопчиком. І якби зараз мені про це пояснювали, я б не зрозумів, оскільки не бачив цього на власні очі. Те саме стосується Майдану. Ви будете розповідати своїм дітям, що відбувалось, і я вас дуже прошу, вивчіть історію Майдану погодинно: що відбувалось, які були ситуації, яких ми боялися дилем, хто виходив на вулиці, хто був “проти”, хто був “за”. Зараз дуже багато речей переписується і я боюся, що через два-три роки нам доведеться доводити, що Майдан був потрібен”, – підводить підсумок Мустафа Найєм.
По закінченні зустрічі депутатам вручили подарунки від університету. Мустафа Найєм пообіцяв ще раз приїхати до Острозької академії, щоб провести індивідуальну лекцію для студентів кафедри журналістики, та відповісти на їхні запитання.