До Острога завітав соліст гурту «Антититіла»

Зустріч із Тарасом Тополею, який є лідером гурту «Антитіла», та  командою U-Report  відбулася 10 квітня в Острозькій академії.  Метою візиту була презентація проекту U-Report, представником якого від ЮНІСЕФ  є Тарас Тополя.  Проект  працює над розробленням швидких  безкоштовних опитувань через соціальні мережі, які дозволяють дізнатися думку молоді щодо актуальних питань.

Розпочав зустріч координатор та волонтер U-Report  Світозар  Ніцполь.  Активіст розповів про мету проекту та результати вже проведених опитувань.

«U-Report діє не лише в Україні, у всьому світі на наші опитування відповідають близько шести мільйонів людей. Це – найбільший світовий онлайн-проект ЮНІСЕФу. Усі опитування є анонімними та безкоштовними, вони відбуваються в реальному часі, тому все, що ви напишете, буде обов’язково враховано. U-Report – це один із найпростіших способів, якими молодь може впливати на зміни у важливих сферах суспільного життя», – зазначає Світозар Ніцполь.

Після нього виступив фронтмен гурту «АНТИТІЛА» Тарас Тополя. Співак відповідав на запитання студентів.

Зокрема, він розповів про свідомість українського народу у політичному та культурному житті.

«В моєму розумінні рівень свідомості, так само, як і рівень патріотизму, є абстрактними поняттями. «Патріометра» в мне немає і «свідометра» також, тому про це  можна говорити лише в загальному.  На мою думку, завдяки тому, що багато актуальних тем піднімають у ЗМІ та інтернет просторах, можемо говорити про підняття свідомості громадян. Зокрема це теми  про екологію, гендерну рівність, повагу дітей до батьків, толерантність у суспільстві. Тому, якщо порівнювати сприйняття молоддю базових цінностей  десять років тому та зараз, то, очевидно, прогрес є», – відповідає Тарас Тополя.

Він також висловив свою думку про напрямки  майбутнього розвитку  українського суспільства:

« Я прихильник панєвропейського напрямку розвитку, а не паназіатського. Такі європейські цінності, як свобода слова, свобода думки, толерантність у суспільстві,  резонують разом зі мною, і я радію, що таких людей стає дедалі більше. Тому, мені здається, що «в кінці сценарію happy end».

Третьокласник Артем запитав співака про те, як з’являються ідеї для його пісень.

« Ідеї для пісень я беру з життя, спостерігаю за людьми, переживаю різні ситуації, і це виливається в музику. Будь-який артист є транслятором, він пропускає  інформацію крізь себе та видає щось нове, це може бути вірш, пісня, інтерв’ю. Що глибші емоції, то більша ймовірність, що вийде пісня, яка  захопить людей. Якщо радіти, то на повну, якщо це переживання – то година сліз, лише після цього виходить щось вартісне», – відповідає артист.

Після цього Тарас Тополя розповів про перерву в його творчості та повернення  до музики:

« Війна на Сході та постійна нестабільність не дозволяли зосередитись на написанні пісень. Приблизно 9 місяців я не міг написати жодного тексту, повністю присвячував себе волонтерській діяльності. Потім я просто взяв себе в руки і зробив висновок, що якщо ще більше зосереджусь на цій роботі, то уже не зможу повернутись до музики,  просто «вигорю». Я зрозумів, що справжнє моє призначення – бути на сцені, адже якщо кожен не виконує те, що він має робити, для чого він народжений, призначений, то для чого тоді наші солдати боронять фронт? Мені вдалося, прийняти цю думку і за 4-5 місяців ми видали новий альбом «Все красиво».

У кінці зустрічі Тарас Тополя назвав топ-5 секретів успіху, які допомагають йому бути водночас музикантом, волонтером і сім’янином:

«Все залежить від самої людини, її мотивації, але  є певні поради, які допоможуть людині незалежно від роду її занять. Перше – об’єднувати навколо себе людей. Адже командна робота дає набагато кращий результат. Друге – це віра в свою справу, у те, що ти робиш. Люди, які не вірять у те, чим займаються, не мають шансів на успіх.  Третє –  це довіра. Якщо немає довіри між людьми, успіху досягти дуже важко. Стосовно родини, то ми з дружиною домовились розділяти всі обов’язки порівну. Ми завжди намагаємось взаємозамінювати один одного. Тобто головне – це підтримка, довіра, оточення, та віра у свою справу».

До слова, троє студентів, які приєднались через різні соціальні мережі до проекту U-Report, отримали  фірмові подарунки від гурту «Антитіла».

Надія КРИВКО