В’ячеслав Бондар: «Вони повернуться…»

Щорічно в НаУ “Острозькій академії” проходять вибори Голови Братства Спудеїв. Цьогоріч кандидатами на посаду ГБС стали Мирослава Клічук та В’ячеслав Бондар.

Що спонукало подати свою кандидатуру на посаду ГБС?

– Я давно беру активну участь у різноманітних заходах та житті нашої альма-матер. Тому будучи вже на третьому курсі, думаю, маю достатній досвід для того, щоб максимально долучатися до організації і проведення заходів, адже посада Голови Братства Спудеїв надає таку можливість. Також хочу підтримувати та розвивати престиж Братства та довіру студентів до цієї організації.

Чи готові Ви до дебатів і як оцінюєте свої шанси?

– До дебатів я готовий. Навіть із нетерпінням чекаю цього дня, бо хочу розтлумачити позиції своєї програми та відповісти на питання, які цікавлять моїх потенційних виборців. Оцінюю свої шанси доволі позитивно, оскільки багато студентів висловили мені підтримку і сподіваюсь, звичайно, перемогти.

Хто входить до Вашої передвиборчої команди?

– До моєї команди входять ініціативні та активні студенти, які зарекомендували себе як компетентні та відповідальні люди. Це Сергій Дорош, Олександр Бондар, Павло Ліпський, Петро Бражук, Ігор Крижанівський та інші. Щодо своєї команди детальніше розповім на дебатах.

Як саме Ви плануєте “оптимізувати діяльність БС”?

– Реконструювання та оптимізація БС буде незначною, але полягатиме в суміщенні кількох посад у компетенції однієї людини. Наприклад, PR-відділ та дизайнерський відділ БС очолюватиме одна людина. Також є ідея додати до структури БС  Студентське телебачення нарівні зі Студентським радіо.

У своїй програмі ви говорите про Студентське телебачення. Як воно повинно функціонувати?

– Швидше за все, це буде YouTube канал у стилі прямої трансляції. Ресурси в нас для цього є, також є багато журналістів, є й студенти з інших спеціальностей, які хочуть спробувати себе у цьому. Із цього телебачення можна зробити базу для проходження практики.

У Вашій програмі зазначено про підвищення престижу академії серед абітурієнтів та студентів інших ВНЗ. Як Ви збираєтеся це реалізовувати?

– По-перше, у нас є центр підтримки абітурієнтів, який працює автономно від Братства Спудеїв, але я зі своєю командою хочемо надати їм ресурсну допомогу, зокрема, у плані фінансування, а також людських ресурсів. Студенти в академії з різних областей, із різних міст, вони можуть проводити профорієнтаційну роботу в своїх школах у старших класах, аби потенційні абітурієнти вступали в академію.

Що Вас наштовхнуло на ідею кіберспортивних турнірів?

– Ця ідея не є новою. Утілити цей задум хотів Михайло Онуфер, але не встиг. Контингент студентів у нас дуже різний. Одні займаються музикою, інші сидять удома й нічого не роблять, а треті просто грають у комп’ютерні ігри. І чому б не зробити їхнє хобі їхнім достоїнством. Тобто, щоб вони 2 – 3 вечора пограли і потім отримали сертифікат на покупку гри або чогось іншого. Або навіть зробити обліковий запис із назвою “Найкращий геймер ОА”.

Як Ви збираєтеся повертати баранчиків в академічний парк?

– А от це сюрприз. Ось цей пункт є провокаційним у програмі. Але те, що вони повернуться – це точно.

На Вашу думку, яка найголовніша проблема Братства?

– Усі байдуже ставляться до цієї структури. Через деяких попередніх очільників Братсва Спудеїв упав престиж організації в очах студентів і викладачів та інших студентських самоврядувань. Із певних причин, об’єктивних чи ні, люди несвідомо та невідповідально ставилися до своєї роботи. От через це недовіра до Братства Спудеїв – це найголовніша проблема, яку потрібно вирішувати – повернути імідж та інтерес до цієї структури.

Розмовляли:
Вікторія Максимчук і Катерина Соболєва