Фото з сайту Острозької міської ради.
«16 днів проти насильства» — всесвітня кампанія, яка проводиться щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня. Острожчина, як і всі інші регіони, долучилася до неї.
В рамках проведення акції відбулися виховні години, засідання «круглого столу», бесіди «Жертви мовчання», «Насильство. Види покарання», «Насилля в сім’ї як соціальна проблема», «Насильство: про що тобі варто знати», «Попередження насильства та жорстокості в сім’ї та дитячому колективі», «Мої права – мої обов’язки», «Знаємо та реалізуємо свої права», «Діти проти насильства в сім’ї», «Насильство. Про що тобі варто знати», «Права людини», «Насильство серед нас», «Скажемо: «Ні!» насильству в сім’ї», «Не будь байдужим». Про це повідомили в Острозькому управлінні соціального захисту населення.
Станом на 1 листопада 2019 року з Острозького відділу поліції надійшло 58 звернень: 3 – від дітей, 53 – від жінок, 2 – від чоловіків. На відповідну звітну дату в минулому році надійшло 44 звернення, 0 – від дітей, 42 – від жінок, 2 – від чоловіків. З першого листопада до першого грудня звернень не надходило.
Протягом доби інформація про вчинення домашнього насильства передається в районний центр соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, якщо насильство вчинене щодо дитини або діти є свідками, – повідомляється служба у справах дітей райдержадміністрації.
Сім’ї обстежуються службами з метою з’ясування обставин вчинення домашнього насильства, здійснюється оцінка потреб у даних осіб, надається інформація про права та обов’язки, проводяться бесіди щодо правопорушень у молодіжному середовищі, соціальні послуги надаються за соціальною карткою сім’ї (особи), надається психологічна допомога. Сім’ї ставлять на облік у районному центрі соціальних служб сім’ї, дітей та молоді як сім’я, яка опинилась в складних життєвих обставинах. З батьками проводяться профілактичні бесіди, видаються попередження.
У Рівненській області діє Центр соціально-психологічної допомоги, в якому особи, які опинилися у складних життєвих обставинах, можуть проживати впродовж трьох місяців. Також на початку цього року було створено 9 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Одна з бригад розміщується в Острозі. Острозький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в ході діяльності спецформування «мобільний консультпункт в сільській місцевості» провів 4 заходи з питань попередження насильства в сім’ї (заходи охопили 67 осіб), надав 8 індивідуальних послуг, роздав 100 буклетів.
У закладах охорони здоров’я постійно проводиться безкоштовне, добровільне консультування учнівської молоді, студентів з питань запобігання та протидії насильству. У Острозькій центральній районній лікарні функціонує кабінет «Довіра». За 9 місяців 2019 року проведена консультація 1605 жителям району та міста.
В Острозькому районі розроблені відповідні заходи, якими скоординована робота відділів, управлінь, які займаються питаннями попередження насильства в сім’ї на території району, проводиться просвітницька робота з використанням інформаційних матеріалів установ, організацій, в громадських приймальнях установ, на видних місцях у виконкомах сільських рад, закладах освіти та культури району.