Дебати, присвячені Дню прав людини, відбувся в Острозькій академії 11 грудня. Організувала його Посолка європейської молоді в Україні Надія Симоненко спільно з інформаційним центром ЄС. Головною темою заходу було право людини на освіту та навчання.
Спочатку організаторка показала презентації ініціативи Послів європейської молоді (Young European Ambassadors), яка є частиною Програми Східного партнерства ЄС. Це – об’єднання молодих людей, віком від 16 до 25 років із Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, України та країн Європейського Союзу. Це – волонтери, які цікавляться відносинами між Європейським Союзом та їхніми країнами.
Ініціатива діє з 2016 року, зараз в Україні – 138 Послів, які проводять свою діяльність в різних регіонах, організовують різноманітні проекти та висвітлюють їх у медіа. Зокрема, захід до Дня прав людини Надія організовує другий рік поспіль.
Оксана Балашова, викладачка НаУОА та координаторка Інформаційного центру ЄС, розповіла про свій досвід навчання в Китаї та інших країнах світу і пояснила, чим цінний досвід навчання за кордоном. Вона обґрунтувала це п’ятьма основними, на її думку, факторами: знанням мов, здобуттям якісної освіти, досвіду, знайомствами з новими людьми, і самопізнанням.
Далі Марія Цип’ящук, правозахисниця, викладачка НаУОА, пояснила явище дискримінації в освіті на основі правових кейсів, а потім відповіла на запитання студентів.
Основною частиною заходу стали англомовні дебати на тему “Education abroad: pros and cons”. Дві команди учасників висвітлили явище освіти за кордоном з двох позицій, обговоривши позитивні аспекти, а також страхи й упередження, які зазвичай мають молоді люди.
“Я занадто динамічна, і не можу сидіти на місці – їжджу на різноманітні заходи, знайомлюсь з людьми, долучаюсь до ініціатив. Таким чином стала Послом європейської молоді в Україні, і дуже з цього щаслива, адже роблю те, що люблю. Я завжди допомагаю будь-кому зі своїх друзів, які хочуть провести захід в академії, адже знаю, що комусь з можливої аудиторії отримана інформація може допомогти – чи то в навчанні, чи роботу знайти, чи поїхати кудись, з кимось познайомитись, подружитись. Суспільні комунікації – надпотужна річ. І немає в цьому нічого складного чи неможливого. Просто, мабуть, треба, щоб до цього лежала душа, от і все”, – ділиться Надія Симоненко.
На завершення, організаторка провела інтерактивну гру з брендовими призами від Програми Східного партнерства. В заході взяли участь майже 70 осіб, серед яких були не лише студенти та викладачі, а й учні Острозького НВК “Школа І-ІІІ ступенів – гімназія”.