Нещодавно минуло 100 днів роботи Острозької міської ради нового скликання. Ostroh.Info зустрілося з мером Острога Олександром Шикером, щоб з’ясувати, що конкретно змінилося в місті за цей період.
Олександре Федоровичу, це Ваш другий термін на посаді мера. Порівняйте, будь ласка, сто днів роботи на цій посаді під час першої та другої каденцій.
Звичайно, сто днів першої каденції я практично не знав, що робити, тому що я прийшов не з господарської структури. Мені було важко зорієнтуватися. Можу сказати одне: я не звільняв жодного спеціаліста, тому що знаю, що означає підготувати фахівця.
Під час другої каденції, звичайно, було простіше, адже в мене залишилися деякі плани з першого терміну, які хотілося б втілити в життя. Крім того, я вже знав людей, із якими працюю. Зараз дехто може сказати, що я, прийшовши вдруге до влади, не змінив заступників або інших працівників. Та я вважаю, що якщо колектив згуртований, то тоді є певні результати та досягнення.
Одним із пунктів Вашої передвиборчої програми було завершення виготовлення Генерального плану міста. Чи вдалося це втілити в життя?
Генеральний план Острога виготовлявся впродовж довгих п’яти років, а затверджений був 19 лютого на сесії міської ради. Додатково буде затверджуватися план зонування міста. Громадські слухання з цього питанню заплановані на 29 березня.
П’ять років. Чому так довго?
По-перше, нам потрібно було зробити аерознімання міста. Після цього оформити велику кількість документів. А затвердити Генеральний план ми могли лише після того, як його перевірять різні інстанції та комісії.
Нещодавно було відновлено освітлення на вулицях Весняній та Вересневій. Чи планує міська рада далі вирішувати проблеми зі світлом в Острозі?
Потрібно розуміти, що таке освітлення взагалі, адже ліхтарі мають властивість перегорати. Для того, щоб замінити два-три ліхтарі на одній вулиці, потрібно використовувати транспорт та задіювати людей, а це великі кошти. Тому в нас є плановий графік, за яким ми працюємо.
На сьогодні в Острозі є 26 вулиць із 130, які не мають якісного освітлення, а є й такі, які не мають освітлення взагалі. Наприклад, вулиці Карпати та Ольжича. Але на це все потрібні кошти. Ось на вулиці Древлянській за рахунок гранту були встановлені сонячні батареї, але вони себе не виправдали.
В Острозі планується будівництво спортивного комплексу. Який бюджет закладено?
Коли на минулому скликанні стояло питання про будівництво спортивного комплексу, деякі депутати скептично до цього ставилися. Навіть говорили, що це «міський голова хоче побудувати собі розважальний центр». Саме завдяки активності депутата Сергія Іщука інші депутати дійшли висновку, що в Острозі все-таки потрібно будувати спортивний комплекс.
Будівництво має здійснюватися на земельній ділянці, яка розташована біля першої школи. На березневій сесії ми цю ділянку вилучаємо, а на квітневій – передаємо під будівництво.
На сьогоднішній день документація по проекту ще не готова. Ми проводили слухання, і тільки після цього депутатським корпусом було прийнято, що бюджет проектно-кошторисної документації становитиме 200 000 гривень. Цього року ми поки що виділяємо лише 100 000 грн. Попередньо обговорювалось, що будівництво комплексу вартуватиме
5-7 млн грн. Однак, із урахуванням інфляції сума змінилась. Тепер бюджет будівництва становить 27 млн грн. Сума велика, тому ми будемо намагатися залучати кошти і з обласного, і з державного бюджетів.
А як щодо початку будівництва та його тривалості?
Щодо тривалості будівництва наразі сказати нічого не можу. А ось проектно-кошторисна документація буде готова в першому півріччі.
Нещодавно виник конфлікт між Острозькою академією та Острозьким військовим ліцеєм. Яка Ваша позиція щодо врегулювання ситуації?
Це конфлікт, про який я чув лише на словах, не маючи на руках жодного документа. Але можу сказати, мені не подобається, що конфлікт переноситься в площину міської ради, оскільки академія підпорядкована Міністерству освіти та науки, а ліцей – заклад обласного підпорядкування. Я зацікавлений і у функціонуванні академії, і в існуванні військового ліцею. І справа не лише в податках, а й у тому, що чим більше у місті працюватиме підприємств, установ та організацій, тим кращий імідж матиме місто. Я вважаю, що якщо є конфлікт, то його потрібно вирішити або в добровільному порядку, або через суд.
Нещодавно депутат Андрій Смирнов оприлюднив інформацію про зарплату секретаря міської ради Острога. Як Ви можете прокоментувати те, що Іван Ткачук за грудень отримав більше, ніж прем’єр-міністр?
Я не знаю, яку заробітну плату отримав прем’єр-міністр. Я чужих грошей не рахую, вважаю це неетичним. Якби я побачив декларацію Арсенія Яценюка та декларацію Івана Ткачука, тоді міг би порівняти. Та мене це не цікавить. Я прихильник того, щоб усі отримували гідну заробітну платну.
Які найближчі плани щодо вирішення нагальних проблем Острога, наприклад, сміттєзвалищ чи освітлення?
Планів дуже багато. Сміттєзвалище – велика проблема, яку ми вирішуємо. Саме сміттєзвалище розташоване неподалік села Слобідки і створює великі проблеми жителям. До речі, у неділю має відбутися зустріч із жителями цього села щодо сміттєзвалища.
Ще одна проблема – це реконструкція фасаду гімназії. Також потрібно відшукати кошти на ремонт їдальні в гімназії.
Наразі можемо забезпечувати харчуванням лише незахищені категорії дітей, а хотілося б, щоб усі діти мали відповідне харчування. Задля цього всього треба залучати кошти та інвестиції.
Ольга Зінько