Дві команди студентів Острозької академії здобули перемогу у всеукраїнському хакатоні з екології “Екотон”.
Про це повідомили організатори “Екотону” під час прямої трансляції події.
Переможці отримали по 20 000 гривень від ЮНІСЕФ та головного партнера ING Bank і менторську підтримку від “Soft serve” для втілення своїх кампаній.
“Екотон – це онлайн-хакатон для підлітків на тему кліматичних змін. Тут ти зможеш втілити свої ідеї, отримати досвід роботи в команді та купу порад від експертів у сферах екології, комунікацій та проєктного менеджменту. Під керівництвом менторів учасники створять власні комунікаційні проєкти, про зміну клімату – від задуму до стратегії втілення в сучасних українських реаліях. Взяти участь можуть підлітки від 12-17 років. Робота над проєктами відбуватиметься у командах з 3-8 учасників”, — повідомляють на сайті Inscience.
З Острозької академії взяли участь дві команди студентів зі спеціальності “Журналістика” — “Ad Astra” та “ET CETERA Junior”. В команді “Ad Astra” працювали Олександра Шелест, Вікторія Шилан, Марія Ковальчук, а в “ET CETERA Junior” — Роман Мельник, Богдан Комаровський та Анастасія Бриненко.
“Екотон – це конкурс, який дає реальну можливість кожному реалізувати свою ідею, незважаючи на твій вік. Спочатку я взагалі не могла уявити, що ми зможемо це зробити і створити реальний прототип екогри, але результат дуже здивував. У нас була чудова командна робота і це максимальний плюс, адже ми робили все разом і горіли однієї ідеєю. Почувши, що «Ad Astra» стала командою Топ-1, ми зрозуміли, що змогли довести експертам, що наша гра запалає. Тому зараз наша команда вмотивована працювати далі на благо екології, покращуючи екообізнаність кожного школяра, який зможе пограти в «Restart»”, — розповіла очільниця команди “Ad Astra” Олександра Шелест.
Формат хакатону предбачає, що учасники формують команди та вирішують конкретне завдання або розробляють дієве рішення за обмежений час.
“Для нас це був перший хакатон, але ми були готові до всього. За 48 годин розробити ідею та втілити її у реальність було круто. Ми не зупинимося на одному проєкті, попереду тільки більше”, — ділиться капітан команди “ET CETERA Junior” Богдан Комаровський.
Студенти працювали протягом трьох днів з 1 по 3 жовтня.
“Усе пройшло доволі класно. Я дуже радий, що взяв участь у цьому «Екотоні». Формат мені сподобався, але мені здається, що проводити такий хакатон в офлайні було б краще. Враження після перемоги просто неймовірні. Я дуже щасливий, що наші старання не були даремними. Гадаю, що ця перемога стимулюватиме нас далі рухатися в цьому напрямку і розвивати інші екопроєкти”, — ділиться враженнями учасник команди “ET CETERA Junior” Роман Мельник.
До слова, онлайн змагання організоване у партнерстві із Unicef та НУО INSCIENCE, які працюють в Україні для популяризації науки та формування наукового способу мислення у суспільстві.