Ведучий та блогер Олександр Педан приїхав в Острог для зйомок нового сезону тревел-проєкту “УніверCheck”. Один із випусків буде присвячено Острозькій академії та студентському життю в Острозі.
Журналіст Ostroh.Info особисто поспілкувався з Олександром Педаном про новий сезон тревел-проєкту, Острозьку академію та Острог.
Що таке “УніверCheck”?
Освітньо-розважальне тревел-шоу «УніверCheck» — це YouTube-проєкт, де ведучий Олександр Педан разом із донькою досліджують університети та міста України.
За словами Олександра, мета нового сезону — показати міста України, де можна здобути якісну освіту, яка допоможе відбудувати країну та залишитися працювати в ній.
У новому сезоні проєкту акцент буде на професії та перспективі навчання в українських вишах:
“Ми зробили акцент на виборі професії, бо, мені здається, що підхід до вибору університету в нас трішечки неправильний. В ідеалі, студенти мають обирати професію, яка їм подобається, заробляти непогані гроші та вчитися там, де вони можуть отримати найкращі знання та умови. У нас це чомусь навпаки: обирають університет ближче до дому, як батьки скажуть або де дешевше. Хоча я розумію, що у кожного різне фінансове становище. Тому, окрім університетів, ми показуємо успішних випускників, які працюють за фахом і розкриваємо спеціальність та професію зсередини”, — розповідає Олександр Педан.
За словами ведучого, вихід другого сезону тревел-проєкту “УніверCheck заплановано на 2023 рік у січні-лютому. Показ випуску про Острозьку академію запланований наприкінці січня.
Проєкт реалізують за підтримки агентства США з міжнародного розвитку USAID та Міністерства освіти України.
Про враження від Острозької академії
Блогер розповів, що для нього Острозька академія — “один із топ-закладів, які формують українську еліту”.
“Острозька академія — найстаріший заклад в Східній Європі, зокрема в Україні, тому традиції тут одні з найкращих. Я знаю дуже багато випускників з Острозької академії, зокрема Залужного та людей серед бізнесу. Про потужну еліту може говорити те, як випускники підтримують університет, в якому стані університет. Острозька академія не потребує піару, щоб “захантити” для себе найкращих студентів, це роблять випускники” —, ділиться Олександр Педан.
Він також зазначив, що проблема великих закладів вищої освіти — відсутність камерності: тобто, чим більший університет, тим менше приділяється уваги студентам та стає важче контролювати освітній процес, зокрема хабарництво:
“Тут (ред. — в Острозькій академії) маленькі групи, дуже близьке до індивідуального навчання — тобто більше контролю. Надається більше менторства з боку викладачів, що в результаті дає вищий рівень освіти. Мені здається, що Острозька академія недооцінена в контексті навчання. Хоча, наскільки я розумію, ті, кому треба, знають та їдуть сюди. Таким чином вона (академія — ред.) фільтрує невмотивованих студентів”.
Про враження від Острога
Під час розмови з журналістом Ostroh.Info Олександр Педан розповів, що ще не встиг до кінця вивчити Острог, проте вже має перше враження.
“Я не до кінця ще зрозумів, що з роботою в цьому містечку. Але Острог мені здався затишним містом. Він симпатичний, чистенький, акуратний. Тут красиві будівлі, є кілька прикольних місць та історичні споруди. На мою думку, для студентів, саме для навчання — супер місто. Я можу назвати Острог студентським містом і це круто. Ті, хто не шукає шуму міста, а хоче зануритися в справжнє студентство, — тут це можна зробити. Тут можна зосередитися на навчанні з одного боку, а з іншого отримати студентське ком’юніті, бо студентам потрібно себе розважати”.
Олександр також зазначив, що вони з командою проводили аналогію Острозької академії та Кембриджського університету. Він зауважив, що це “крута світова практика”, коли імениті навчальні заклади знаходяться окремо від міста. На думку Педана, саме цей критерій нагадав Острог.
Щодо недоліків міста Олександр Педан особисто для себе таких не виокремлює, але відзначає, що Острог — маленьке місто і хтось може назвати це недоліком:
“Ми розуміємо, що це не Київ, Львів чи Харків, якщо говорити про можливості роботи під час навчання, напевно, бо тут немає IT-компаніій, у яких можна підпрацьовувати. Але, у контексті того, що Острог маленький та віддалений від бурхливого міського життя, це навіть краще. Студенти реально можуть зосередитися на навчанні”.