Острог та Львів: як переплелись історії двох міст

Острог не є мегаполісом чи популярним містом, тому багато українців ніколи не чули про нього, а тим паче не бачили (хіба що завдяки рекламі Nemiroff). Та насправді Острог пов’язаний із багатьма містами України, малими та великими, відомими та не дуже. Одним із таких став Львів. Особливістю Львова є не тільки архітектура чи культура, а й історія, що тісно переплелась із Острогом.

Блукаючи галасливими вуличками міста Лева, можна побачити витвори мистецтва, храми, собори та пам’ятники. Особливу увагу привертає найбільший букіністичний ринок Львова, де і знаходиться монумент Івану Федорову – засновнику Острозької друкарні, видавцю Острозької Біблії.

1

Завдяки Федорову львів’яни чули про Острог і навіть дещо пам’ятають з історії.

Цей пам’ятник робить нам справу, і якби не Федоров, то виручки було б менше, це вже однозначно,

– коментує один із торговців книгами.

Ще одним пам’ятним місцем є Домініканський монастир, де Гальшка Острозька переховувалася разом із мамою близько двох років. Місцеві жителі мало що знають про цей випадок, а от служителі церкви, хоч і не говіркі, але все ж згадали і про вінчання Острозької з князем Юрієм Слуцьким.

2

І це далеко не єдине місце, пов’язане з Острогом, адже завдяки мудрості князя Василя-Костянтина Острозького, який підтримував зв’язки і з місцевою руською громадою, і з представниками Львівського братства, історія Львова буде залишатися пов’язаною з Острогом та Острозькою академією.

Парк мініатюр, що знаходиться на території маєтку Потоцьких налічує близько семи замків, зокрема величний Острозький замок, правда, мініатюрний.

3

Майже кожен із нас хоча б раз у житті побував у Львові, гуляв вузькими вуличками, проспектами, насолоджувався кавою та гарячим шоколадом, навіть не здогадуючись, що історія цього величного міста переплетена і з історією маленького Острога. Саме такі історичні знахідки надихають подорожувати та пізнавати Україну ще глибше та детальніше, відкриваючи для себе нові горизонти.

Олена Барзєй