«Я знаю дуже багато», – адмін «Підслухано в ОА»

На початку існування славнозвісної спільноти «Підслухано в ОА» про її адмінів майже ніхто нічого не знав. Імена тих, хто часто постив чужі секрети, тримали в таємниці. Але за три роки існування групи, змінилося багато. З’явилася реклама, конкурси, безліч нових учасників; врешті-решт, адміністратори почали контактувати із «підслуханцями». Ми в Ostroh.info вирішили дізнатися, як все починалося і чи не погрожують бува тим, хто занадто багато знає. А Мирослава Завалюк – 5-тикурсниця гуманітарного факультету, заодно і творець найвідомішого пабліка в Острозі, була не проти публічного викриття.

Про себе

Зараз в академії я нечасто. У свої студентські роки (1-2 курс) намагалася займатися всім, чим могла. Працюю в Рівному, вчуся на індплані на 5 курсі гуманітарного факультету.

Підпільне «Підслухано в ОА»

На моєму третьому курсі у нас були дуже-дуже довгі і, як мені на той час здавалося, нудні зимові канікули. Я «засідала» в соцмережах. Там і побачила, що багато великих українських вишів мають сторінку «Підслухано». Вирішила створити таку і в нас. Було це вночі, у мене в кімнаті. Я поставила заставку і одразу поділилася з одногрупницями. Вони одобрили мою ідею і почали її розкручувати. Чесно, я навіть не сподівалася на тисячу підписників, я створювала «Підслухано» більше для нашої групи. Думала, там не буде стільки людей, і що це все залишиться між нами.

Хто за всім стоїть?

Адміни мінялися впродовж існування спільноти. Зараз їх четверо: одна дівчина і три хлопці. Спочатку мені доводилося все робити самій, потім допомагала дівчинка з моєї групи, але вже зараз вона не працює. Ми набрали адмінів, коли розкрутили групу. Якщо чесно, мені вже не так цікаво вести «Підслухано», як було раніше. Коли ти в академії, то і знаєш пісню, яка звучала на «Острадіо», чуєш принаймні краєм вуха, що обговорюють. Ти всередині студентського життя. Зараз це не так і тому інтерес трохи згасає. Не знаю, скільки планую цим займатися. Адміни, які є, – пенсія. Зараз я не бачу того, кому можна передати, і ця проблема мене трохи хвилює. Тому займатимуся доти, доки вистачить терпіння.

Коли була в академії, на групу витрачала багато часу. Постила навіть на парах. Бували такі піки, що перевалювало за обмеження – 50 постів. Зараз заходжу десь три рази на день. Але в інший час мені допомагають мої адміни – чоловіча компанія.

Анонімні адміни?

Сказати чесно, я хотіла, щоб адміністратори були анонімними, щоб ніхто про них не знав, принаймні спочатку. Я не знала, як на спільноту будуть реагувати. І взагалі, я не гналася за увагою. Це була моя перша спроба створення чогось такого. І це не мало набрати такого масштабу! Я просто лякалася, як бачила кількість підписників. Був момент, коли все хотілося скинути на когось і сказати: «Я на таке не підписувалася!»

Тепер я думаю, що це особиста справа кожного адміністратора, чи відкривати своє ім’я чи ні. Наприклад, Рома Махлай ніколи не приховував того, що він адмін. А я приховувала. Хоча ніколи проблем через це ні у мене, ні у моїх колег не було. Я думаю, у нас в академії нормальні люди. Вони не сприймають все, що пишуть в соцмережах, за істину.

Місцева «Gossip Girl»

Я знаю дуже багато. На третьому курсі я знала багатьох особисто, через знайомих і, звичайно, через «Підслухано». Бували записи, які дуже веселили, а бувало таке, що і постити не хотілося. Якось була в академії одна пара. Я знала і хлопця, і дівчину. Потім у них щось сталося, розійшлися, і хлопець почав писати в «Підслухано» пости відчаю. Жалівся, що дівчина його кинула і пішла до іншого. Це лише одна з багатьох історій, але це останнє, що я пам’ятаю. Ще згадала! Може, з читачів хтось пам’ятає. Був такий анонімний підписник Gregory House, який писав довжелезні, але цікаві смішні історії. Я їх любила постити, їх завжди читали і обговорювали.

Не люблю публікувати сміття на кшталт: «шукаю моделей на манікюр», «хто зніме гель-лак» і тому подіне. Для цього є окремі обговорення, якими людям ліньки користуватися. А ці записи тільки засмічують сторінку. Люблю, коли дякують адмінам і хвалять групу.

«Підслуханці»

Студенти, звісно ж, люблять ділися останніми новинами чи враженнями. Памятаю, як пиїжджав Порошенко, то дуже багато людей писало і цікавилося. Який пост набрав найбільше лайків за весь час існування – не памятаю. Але пригадую найпопулярніший коментар. Може, тому що він був мій. Тоді прийшов перший курс і «Підслухано» завалили дуже очевидними запитаннями. І останнє звучало так: «Народ, а Ядвіга Августівна ставить незарах?» Я написала, що це найтупіше питання за всю історію публіка. І цей коментар набрав 64 лайки.

«Підслухано» оживає після концертів, КВНу чи «Битви факультетів». Люди люблять обговорювати учасників, ділитися враженнями, кидати фото і відео.

Скандалів із підписниками не памятаю. Але були скандали між адмінами. Робочі моменти.

Нові адміни: WANTED

Я створювала сторінку, щоб згуртувати студентів. Їм завжди є чим поділитися, є кому подякувати і що дізнатися.

Чи «Підслухано» вже не те? Скоріше, напевно, так, ніж ні. У цьому є вина всіх: і адмінів, і самих «підслуханців». Із одного боку ми не завжди можемо забезпечити якісний контент, з іншого – те, що пишете, те й читаєте. Щоб була хороша сторінка, треба працювати разом.

Мені потрібно поміняти аватарку в групі. Маєте бажання допомогти – я буду тільки рада. Хочу розіграш. Багато є планів. Мені треба нові сили – людина з молодших курсів. Якщо у когось є бажання, ідеї і вільний час – пишіть мені. Вік та стать не мають значення. Я дуже вірю, що скоро зявляться нові адміни, які допоможуть вдихнути нове життя у нашу спільноту.

Віталія Кушмирук

Фото взяті із VK з дозволу власниці