Сергій Лідавець: «Я пішов у мери, тому що я не побачив гідних кандидатів на цю посаду»

25 жовтня кожен острожанин зможе прийти на виборчу дільницю і віддати свій голос за того кандидата, кого він вважає гідним обіймати посаду міського голови Острога. Ostroh.info вирішив поспілкуватися з тими людьми, хто балотується в мери міста, дізнатися, хто вони, з якою метою йдуть на вибори і що готові зробити для міста, якщо місто висловить їм довіру.

Лідавець Сергій Павлович

Дата народження: 07.03.1988

Самовисуванець. Громадянин України. Освіта вища. Безпартійний. Тимчасово не працює. Місце проживання: м. Острог, Рівненська обл.

Кандидат на посаду міського голови повинен відповідати багатьом критеріям, передусім має бути рішучою людиною. Чи володієте ви цією рисою характеру?

— Так,  я вважаю себе рішучою людиною. Якщо я вирішив піти на посаду міського голови, значить, я вже рішучий!

В автобіографії, яку ви подали до Центральної виборчої комісії, нічого не зазначено про батьків та середню освіту. Розкажіть, будь ласка, детальніше.

— Мій батько працює будівельником, мама – вчителем у гімназії. Все життя я проживаю в Острозі. Навчався в другій школі, яка згодом стала гімназією.

Розкажіть, у якій будівельній фірмі ви працювали у 2008-2009 роках.

— Її вже немає, вона закрилася.

Однак все-таки?

— «Спецстройбетон».

Де саме ви стажувалися у 2010 році?

— У київській будівельній фірмі. Я планував і надалі там залишатися працювати, але передумав.

Чим ви займалися з 2010 по 2015 рік?

— Благодійністю.

Конкретніше?

— Удома працював, свиней годував. З 2006 року працював будівельником, заробляв на життя. Багатьом людям я допоміг своїми можливостями та знайомствами.

У декларації дохід вашої сім’ї становить 22 880 грн, 5 200 з яких – заробітна плата. Звідки «інші доходи»?

— Благодійні внески.

Що ви зробите спершу, якщо вас оберуть мером?

— Буду знайомитися з колективом. Піду подивлюся, які в нас туалети. Це перше, що я зроблю. У нас проводяться святкування, наприклад, день міста, люди приходять на святкування, а в туалет немає куди йти: хто додому йде, хто під ялинку.

Навіть якщо мене виберуть мером, сам я все не зроблю. Звичайно, я буду залучати місцевих жителів. Будемо будувати плани.

Чому ви одразу вирішили балотуватися в мери, адже зазвичай починають політичну кар’єру з чогось простішого?

— Пішов би я в депутати, нічого б не змінилося, влада ж залишається та сама.  Я пішов у мери, тому що я не побачив гідних кандидатів на цю посаду.  Я не побачив жодної людини,  яка справді  готова робити щось на благо міста.

Я працював будівельником, побудував не один будинок, а дуже багато всього.  Під моїм керівництвом працювало  багато людей, вони працювали разом зі мною, і все було добре. Щоб побудувати дім, треба почати з фундаменту, так само у великому  місті, його потрібно розбудовувати та впорядковувати. Можна сказати, це одна й та ж професія.

Коли б діючий мер хоча би зробив усі дороги, я стовідсотково не балотувався б на посаду мера, всі люди голосували б за нього.  Найголовніше: дороги, сміття, туалети.

До цих проблем апелюють усі кандидати на посаду мера, чи не так?

— Ну, в принципі, так. У мене ж у програмі немає велосипедних доріжок, немає того, що я будуватиму спорткомплекси чи ще щось. Розумієте, я написав тут все найнеобхідніше (показує на передвиборчу програму). Нічого складного немає. Це елементарно. Я знаю людей, які є зварювальниками, будівельниками тощо,  можна усе своїми силами зробити. Просто виділити земельну ділянку, і одна людина привезе піску, інший зварюванням відремонтує гойдалки і те, те, те… Це ж усе для дітей!

У передвиборчій програмі є пункт про енергозберігаючі технології. Що саме мається на увазі?

— Ліхтарі.

Ті, які почали робити і не зробили?

— Не зробили. От я був у Республіці Білорусь. Там стоїть дуже багато енергозберігаючих ліхтарів. Я розумію, що поставити енергозберігаючі ліхтарі дорого. Але ці ліхтарі згодом окупляться і ми зможемо заощаджувати на освітленні.

Ще як мене, так і всіх інших цікавить такий факт, як земельні ділянки. Де в того чи іншого власника вони взялися і де поділися. Потрібно проводити відкриті торги. А не так, як у нас: з кимось сів, чайку попив – і будівля моя.

На даний момент ми маємо багато будівель, які стоять і руйнуються, тому що дехто не хоче здавати в оренду чи зробити щось для Острога. Не хочеш для Острога – здай в оренду! Навіть той туалет, який  вже два роки закритий! Дай будь-кому, хто погодиться дивитися за його станом, навіть зробити вхід по одній гривні, аби було на зарплату людині. І будуть туалети, буде все нормально. Ну, я так вважаю.

Хто для вас головний конкурент серед кандидатів? Як ви оцінюєте шанси інших на перемогу?

— Коли б був достойний кандидат на посаду мера, я б не подавав свою кандидатуру. Зі всіх чотирьох я не вважаю когось достойним. Шикер, діючий  мер, не зробив нічого корисного. Мацун працював у водоканалі,  але працював так, аби рахувалося. Роберт ще надто молодий для такої відповідальності. Опря – людина, яка приїхала в місто, воно йому сподобалося, і він вирішив залишитися. Він веде непогану політичну програму у місті Київ, нехай там би й боровся, там є, що змінювати. Зараз вимальовується думка, що гроші він не буде витрачати на людські потреби.

Однак Опря веде зараз найбільшу агітаційну політику.

— За ті гроші, що він викинув на агітацію, краще б поремонтував  дороги, щось зробив для цього міста.

Коли був мер Грищук, перед тим, як їхати на роботу, він об’їжджав вулиці міста і дивився, чи вони прибрані.

Хто входить до вашої передвиборчої команди? З ким співпрацюватимете, коли будете на посаді мера?

— Я.

Лише ви?

— Офіційно лише я один. Проте я маю друзів, що мені допомагають, також знайомі, жителі міста Острога, усі, хто небайдужий.

 

Спілкувалися Ольга ЗІНЬКО, Ірина ВЕЛИЧКО, Наталія ЯКИМЕНКО, Володимир БАСЮК, Максим БУРДА

Фото: vk.com