Аліна Пономаренко – студентка ОА, разом із сестрою Вікторією взяла участь у арт-проекті «Мистецтво поєднання – 2018». У рамках програми дівчата представили виставку власних робіт-колажів у Центрі української культури та мистецтва що у Києві.
В інтерв’ю Аліна розповіла про деталі та особливості арт-проекту.
Звідки взялася ідея організувати виставку?
Організаторами виставки, а точніше, арт-проекту «Мистецтво поєднання – 2018», виступили студентики 4-го курсу Кафедри музеєзнавства та пам’яткознавства КНУКіМ. Головна ідея проекту – презентувати графічний колаж, як спосіб самореалізації та подолання власних творчих меж.
Мета проекту полягає у тому, щоб кожна людина поглянула на цей світ з іншого ракурсу, спробувала втілити свої задуми і вийшла за рамки свого «Я», адже саме у техніці колажу на це здатен абсолютно кожен.
В чому полягає тематика та специфіка цих творів мистецтва?
Презентовані роботи у техніці графічний колаж дають змогу показати відвідувачам, як за допомогою техніки колажу поєднуються елементи різної форми та структури, адже в українському мистецтві цей вид творчості майже новий та малодосліджений.
В межах проекту представлена серія робіт «UKRAINE» братів Івана та Василя Костенків («Braty»). Де вони поєднали ретро-оформлення та сучасні технології, що дають відчуття енергії різних епох. А також серія робіт «The Kievianer» – про серцебиття столиці України, ці роботи поєднують фото ключових символів Києва й України, скани зі стародруків XVIII-XIX ст. та акварелі. Образи, які створили Іван і Василь у цій серії, захоплюють своєю серйозністю і справжністю.
Також, серію своїх робіт «Хованки» представила Валя Шипуліна, натхненням для якої є Схід, де жінка ховає обличчя або не дивиться в очі, та Природа, що є невід’ємною частиною людини.
Говорячи про тематику ,представлених нами (разом із сестрою Вікторією) робіт, треба зауважити, що кожен колаж має свою історію. Маю на увазі, що це не серія робіт, яка пронизана однією тематикою. Це наше особисте бачення героя, що дозволяє надихати людей і демонструвати самовираження. У своїх роботах ми поєднали не просто картинки, а елементи цільної картини життя героя (героїні).
Чи були якісь труднощі в організації?
Особисто для мене, у процесі підготовки до виставки, виникли труднощі тільки із пошуком та підготовкою робіт до друку. Було складно знайти якісну поліграфію за помірними цінами, яка б мене задовольняла, проте я впоралася.
Аліно, звідки ви із сестрою черпаєте натхнення та ідеї при створенні таких колажів?
Для нас колажі – це спосіб комунікації, процес, що занурює в особливий простір, де ми «знайомимося» із кожним персонажем. Як би банально це не звучало із моїх вуст, проте натхнення – це люди. Колажі про людей. Коханих людей, особливих і прекрасних. Перед створенням нової роботи, я обов’язково читаю багато інтерв’ю про «нову подругу (друга)», і ми намагаємося відтворити її (його) історію життя крізь свій особливий світ.
Колажі мають смислове навантаження, це не просто набір елементів чи картинок, як можете здатися на перший погляд. Готова робота – це калейдоскоп, де упізнавані елементи створюють іншу картину бачення людини. Це елементи повноцінного життя.
Наша ціль – надихати людей, надати можливість їх світу побачити інший, не втративши власну свободу. Кожна людина сприймає(поглинає) колаж, як їй заманеться. Ми прагнемо, щоб люди вийшли за усталені рамки суспільства, даючи волю своїм думкам, як це робимо ми.
Чи багато відвідувачів на твої виставці, хто це зазвичай?
На жаль, мій досвід не настільки великий, аби проаналізувати дане питання. З упевненістю можу стверджувати, що зазвичай відвідувачі – це знайомі та досвідченні поціновувачі мистецтва. Проте, я думаю, що кожен, хто має бажання надихнутися та «доторкнутися» до нетипового мистецтва, обов’язково відвідує такі події.
Чи плануєте брати участь у подібних проектах в майбутньому?
Це цікавий досвід, що дозволяє познайомити глядачів із цифровим мистецтвом колажування. Головне – знайти зацікавлену аудиторію та продуктивну команду.
Знаю, що крім виставки ви ще й будете спікерками на лекції-практикумі.
Так. Вже у суботу, 20 січня, відчути себе митцем колажування зможе кожен, хто давно цього прагнув. Суть лекцій та майстер-класів полягає у ознайомленні глядачів із історією та видами колажування. Організатори та артисти мають на меті представити роботи у техніці графічний колаж як оригінальний та вільний вид мистецтва, показати учасникам, як за допомогою техніки колажу можна відтворити свої думки у матеріальному вигляді. З детальним розкладом заходів можна ознайомитись на офіційному сайті Центру Української Культури та Мистецтва.
Денис ГАВРИЛЮК
Головне фото: http://dolesko.com/Viidkrittya-art-proektu-Mistectvo-poiednannya-2018.html