На Рівненщині визначили шість профільних центрів на базі медзакладів для лікування пацієнтів з інсультом. Відтепер швидкі будуть везти пацієнта не до найближчої лікарні, а до лікарні, де є відповідні фахівці. Головне – аби час транспортування не перевищував 4,5.
Про це повідомляє Рівненська ОДА на брифінгу 24 лютого.
Відповідний наказ в обласному управлінні здоров’я видали на початку лютого 2021 року. Маршрути транспортування пацієнтів вже розробили. Також планують створити обласний реєстр осіб, які перенесли інсульт.
“Ці шість інсультних центрів підписали пакет документів, договір із Національною службою здоров’я України, які передбачають наявність у цих центрах можливості проведення нейровізуалізації. Бо тільки після МРТ (магнітно-резонансна томографія- ред.) чи КТ (комп’ютерна томографія) можна сказати, що в цього пацієнта є інсульт чи немає”, – повідомив заступник директора центру екстреної меддопомоги Олег Ушкевич.
За словами начальника управління охорони здоров’я ОДА Олега Вівсянника, найближчим часом їх буде 8. Додадуть ще у Рокитнівській та Володимирецькій ЦРЛ.
Важливо пам’ятати, що інсульт – це життєво загрозливий стан і саме від того коли ви виявите симптоми, залежить наслідок інсульту.
Симптоми інсульту:
Обличчя – обличчя, що опускається або сповзає на один бік (оніміння). Людина не може посміхнутися.
Руки – чи є слабкість в одній руці (поява м’язової слабкості). Рука падає як пліть.
Мовлення – порушення мови (мовлення), зміна тембру голосу. Людина не може чітко промовити фразу.
Час – якщо ці симптоми є, пора терміново викликати швидку допомогу.
Сергій ДАВИДЮК