29 листопада конкурсна комісія в міській раді призначила нового директора Острозької багатопрофільної лікарні. Ним став Сергій Мороз із Львівщини, який раніше займав управлінські посади.
Всього на посаду було два кандидати. Серед них Віталій Бойко, травматолог Острозької багатопрофільної лікарні, який на момент конкурсу виконував обов’язки головного лікаря лікарні та Сергій Мороз, який раніше займав посади управлінця, зокрема в гірничій сфері.
Журналісти Острог.інфо були присутні на конкурсі. Щоправда, під час обговорення комісія попросила представників ЗМІ та відеооператора покинути залу. А з трансляції конкурсу на сайті Острозької міської ради частину обговорення вирізали.
Наша журналістка дізналася, які юридичні порушення допустили під час конкурсу, як проголосували члени комісії та їх думки щодо кандидатів, а також порівняла відповіді обох претендентів на посаду.
Юридична складова
30 вересня на своїй сторінці у фейсбуці колишній очільник Острозької багатопрофільної лікарні Василь Веляник повідомив, що його контракт на посаді закінчився. Відтоді обов’язки головного лікаря виконував Віталій Бойко, який був заступником Василя Веляника після завершення контракту.
Конкурс на посаду директора лікарні Острозька міська рада оприлюднила на сайті 27 жовтня (проте, поширення інформації після оприлюднення більше не було — ред.).
Тоді ж 27 жовтня на сайті Острозької міської ради оприлюднили необхідний перелік документів для подання на конкурс. Серед цього переліку є вимога щодо конкурсної пропозиції обсягом не більше 15 сторінок друкованого тексту в паперовій та електронній формі.
Сергій Мороз в електронній формі своєї конкурсної пропозиції не презентував.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів про порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я “за рішенням конкурсної комісії претендент не допускається до участі в конкурсі у разі неподання ним необхідних документів” оскільки претендентами на зайняття посади є ті особи, які подали всі документи.
Всі інші документи в обох кандидатів були наявні.
Про відповіді претендентів
Під час конкурсу голова комісії Олександр Харчук ставив обом кандидатам однакові питання. Острог.інфо підготувало текстовий варіант відповідей Віталія Бойка та Сергія Мороза на ці питання:
- Які сильні й слабкі сторони лікарні?
Віталій Бойко: До слабких — недостатність сучасного обладнання, наявний не весь спектр лікарського штабу, який необхідний для діяльності закладу
Сильні — це те, що є технічна можливість розширити кількість пакетів медичної допомоги, що дає можливість отримати більше фінансових ресурсів і, відповідно, оновлювати базу по обладнанню
До слабких сторін можу віднести також те, що оплата комунальних послуг не увійшла в тарифи. А так оплату комунальних послуг приходиться компенсовувати в місцевої влади для комунального комерційного підприємства.
Сергій Мороз: Значить, перше — це те, що я побачив і прочитав. Перше — це зовні привабливо виглядає корпус, ну це там, де я був, просто пологову я не бачив, і ще одного корпусу теж не бачив. Це раз. Друге, приємно читати, що є якісь кваліфікаційні вимоги, які лікарня виконала, тобто категорія лікарів і категорія закладу, це два. Все інше вже в процесі, хоча я дивлюся, якщо вже з киснем працюють значить рівень персоналу, навіть технічного, допоміжного, я не кажу там… має бути високий, тому що це непрості задачі, балони…от, тому думаю, що якось так.
- Так склалося територіально, що в нас близько Нетішин, Здолбунів недалеко і до Рівного. Тому як ви бачите роботу з конкурентами?
Віталій Бойко: Робота з конкурентами — це досягти вищого рівня по обладнанню, кращого рівня при лікарських кадрах, щоб пацієнт мав можливість звернутися в заклад одного рівня, а то і краще. Не виключаю розвитку подій в тому, що потрібно домовлятися з сусідами, аналізуючи ситуацію по захворюваності, чи по видах медичних послуг. До прикладу, в нас є сильна база для акушерсько-гінекологічного відділення. Сучасний пологовий будинок, в якому є всі приміщення, які генеруються, роте кількість пологів в ньому не достатня. Взяти Здолбунів — в них там сильно розвинута хірургічна служба, телескопічна, травматологічна служба. Тобто співпрацювати з нами можна буде на основі якогось, на приклад, меморандуму, в якому ми обмінюватимемося клієнтами, якщо нам це економічно вигідно, а людям — це забезпечить якісні медичні послуги. У Нетішині там трошки інша ситуація. В них по фінансам краще. І за останні 3-5 років обладнання вони дуже сильно підтянули. В них є той самий комп’ютерний томограф, як я казав, киснева станція, яка забезпечує людей киснем.
Сергій Мороз: Не знаю, не уявляю поки що як боротися, наприклад, з тою самою Гощею, тому що десь рівноцінні заклади, напевно. Як зробити так, яка перевага… Треба просто передивитися набір, функціонал.
- Перефразую, що для вас конкурентна боротьба? (уточнюють — ред.)
Треба зробити таким чином, щоб з Гощі приїхали в Острог.
- Це результат, що таке боротьба? (уточнюють — ред.)
Боротьба — це наповнення, значить, підприємства чим? Засобами. Треба зробити…привітність у персонала, там, не знаю.. Це робота в середині підприємства і до вас звертаться час від часу, якщо треба щось купити. Так, тобто… і, розумієте, тому, що це наповнення треба робити, а інакше як я привезу когось сюди? Ну, це моя думка… Що стосується, там, Здолбунова, мені здається, що там, можливо, трошки інакша специфіка. Чому? Все таки кар’єри. Плюс цементний… Трошечки інакша ситуація може бути з охороною праці, з травматизмом, і з усім іншим…
- Так склалося, що ми оптимізовуємося, скорочуючи персонал. Які шляхи окрім цього ви бачите до оптимізації?
Віталій Бойко: Максимальна оптимізація, яка могла бути проведена, вона проводилася останні 3 роки. Ми скоротили кількість ліжкового фонд з 210 до 176 на сьогоднішній день і це середній показник забезпечення ліжками по області, це є на рівні середнього обласного. Типу, не вище і не нище. До того показника, до якого треба було привести до того ми і привели. Не можна скоротити к-сть медичних працівників, які залишились. Так же само, якщо є медичний працівник — то ми можемо надати послугу. Можемо надати послугу — це додаткове фінансування. Тому наразі не бачу потреби оптимізації за рахунок медичних працівників, бо над кількістю та над якістю послуг треба ще працювати.
Сергій Мороз: Треба, по-перше, побачити штатний розпис. По-друге, там є одна така графа цікава, якщо я не помиляюсь, 52 людини — це персонал не лікарський, які задіяні там… Ну, охорона там є, напевно котельні є там. Тобто поза процесом виробничим, треба обдивитися. По-друге, аналізуючи стан справ в закладі, ну от ми згадували, що там робити, що робити… Треба там нові напрямки відкривати. Я не знаю як… Ну, завжди стараєшся когось перевчити в разі ситуації, розумієте? Стараєшся там, знайти там додаткову роботу, ну, тобто…Треба дивитися, що відбувається всередині, щоби зрозуміти, як це спробувати перепрофілювати. Єдине чого ненавиджу і ніколи не полюблю, це *показує* (коли випивають на робочому місці — ред.). Звільняв завжди і сварився із профспілками. Навіть не роздумував ніколи, це якщо людина п’є під час виконання роботи, то це вже звільнення, і все. А, шо стосується з штатом, треба дивитись… Треба дивитись можливість перекваліфікації, але в першу чергу треба знайти можливість заробити підприємству, щоби навіть утримати, можливо непрофільний і не потрібний штат якийсь період, поки знайдеться застосування.
- Схарактеризуйте, що для вас пологовий будинок. У нас він на 800 родів розрахований, а зараз приймаємо приблизно десь 200.
(Ред. — Віталій Бойко відповів на це питання у попередній відповіді).
Сергій Мороз: Відповім, в мене шестеро дітей. І, знаєте, що… Найважче оце, коли я згадав, про тести, оце все.. Це те, що, коли в тебе дружина вагітна і ти починаєш шукати в якого лікаря… До кого ж піти, кому нести, хто ж ту дитинку прийме. І шість раз, завжди в одній й тій самій ситуації знаходишся. Ну… Я, вибачте …Тому його закривати ні в якому разі не можна, знаєте чому не можна? Все-таки, я так коли спілкувався з Ігорем Демидовичем, у свій час, то 70% ніби дівчата (в академії — ред.), з 7-ми тисяч студентів (в Острозькій академії навчається не більше 5 тисяч студентів та студенток — ред.). Я думаю, над цим треба задуматися, щоби умови для цих дівчаток по догляду за вагітними і по народженню були “перфектні”. Йдеться про те, що завжди треба зберегти. Знайти можливість зберегти. Як шукати цю можливість? Я зараз не можу про це говорити, я можу фантазувати, я можу там… як в кіно, знаєте… Большие корабли бороздят…Тому що, ну… жінки… Чудові жінки, студенти… Не всі знають про контрацепцію, а треба не тільки їх навчити, але і треба їх, об вони здорові були, і прийняти цю дитину.
Покликання на трансляцію.
Як голосувала комісія?
Комісія з обрання кандидата складалася з 6 членів: представник профспілки лікарні Валерій Любитовець, лікар Анатолій Демчук, лікарка Олена Мещерякова, голова комісії Олександр Харчук, секретарка комісії Марія Шкуль та представниця ГО “Скарбничка надії” Мар’яна Рева. Голоси членів комісії поділилися 3 на 3: представник, представниця лікарні та представник профспілки лікарні проголосували за Віталія Бойка, а представник, представниця міської ради та представниця громадської організації — за Сергія Мороза.
“Не секрет, що я голосував за Бойка В.І. на посаду директора. Мої переконання, що керувати лікарнею має компетентна в медичній галузі людина“, — розповів лікар Анатолій Демчук.
“Відколи він поступив, то бачу, що у нього нормальні відносини з людьми. Людяність для мене вище всього. То якщо давати керувати лікарнею, то йому“, — поділився представник профспілки лікарні Валерій Любитовець.
Мар’яна Рева вважає, що лікарня гостро потребує керівника, який оцінить ззовні проблеми, потреби і шляхи оптимізації: “Віталій Іванович — прекрасний лікар і людина. І саме тому, я вважаю, що він повинен бути заступником по медичній частині (про це комісія окремо написала в протоколі). А проблеми типу бензин, світло, обладнання, крани, вікна — це має бути головний біль керівника лікарні. На жаль, часто так буває, що коли хороший лікар переходить на адміністративну посаду, лікарня втрачає хорошого лікаря і не отримує хорошого адміністратора”.
За добу трансляцію з обрання нового керівника лікарні передивилися більше 4 тисяч глядачі. В коментарях місцеві жителі обурюються рішенню комісії.
Нагадуємо, що представницям засобів масової інформації бути присутніми під час обговорення рішення не дозволили.
Журналістка Острог.інфо намагалася сконтактувати із головою конкурсної комісії Олександром Харчуком упродовж двох днів. Однак, повідомлення у месенджерах він ігнорує, на дзвінки не відповідає. Журналістка також приходила до міської ради в робочий час, але тоді кабінет Олександра Харчука був зачинений.
Також, як повідомили Острог.інфо особисті джерела з міської ради, Здолбунівська окружна прокуратура надіслала запит щодо законності проведення конкурсу на посаду директора некомерційного підприємства “Острозька багатопрофільна лікарня” на ім’я міського голови. Керівниця Острозької прокуратури Тетяна Мусіюк підтвердила, що вони дійсно скерували до міської ради запит, оскільки після моніторингу ЗМІ виявили, що, можливо, у конкурсі є порушення.
Фото: Таїсія САВОШ