Студент Острозької академії розповів про свою службу на Сході

0
1843
Реклама

Студенти Острозької академії 22 вересня поспілкувалися із учасником АТО Олександром Чорним.

DSC_0009На зустріч із хлопцем прийшли представники усіх факультетів. Обговорювали стереотипи в ЗМІ, сучасну владу, досягнення Революції Гідності, наявність внутрішнього ворога та багато іншого; не оминули увагою й особисті мотиви хлопця, його бачення ситуації на Донбасі. Олександр вирушив до зони бойових дій іще навесні. Час від часу він з’являється в Острозькій академії, адже поєднує боротьбу в АТО із навчанням на індивідуальному плані. Каже, викладачі всіляко сприяють його діяльності і студент продовжує отримувати стипендію. Олександр не виключає можливості продовження власне військової кар’єри, хоча й зазначає, що його перебування на сході – потреба.

«Можливо, я не був до того готовий, чи навіть не готовий зараз. Та в мене є якась вища мета, можливо, є доля самопожертви. Я розумію, що перебування там – ліпше. Я пробував щось робити на місці, але це не те. Багато хто каже, що я тут більше потрібен. Якби кожен раз за ці слова я отримував по 5 гривень, то досі б на «Лексусі» їздив»,

– жартує Олександр.

DSC_j0004

Зараз юнак є учасником військово-польової жандармерії, служить добровольцем в угрупуванні «Правого сектору» на межі Донецької та Дніпропетровської областей.

«Ми зараз повністю залежимо від людей. Стосунку до нас держава не має. Військова жандармерія була створена у грудні. Ми допомагаємо розслідувати злочини, пов’язані з нашими бійцями, стежимо за дисципліною. Завдання моєї служби – стежити, щоб бійці не пили, не грабували, запобігати «марадьорці» тощо. У нас є відповідні покарання».

Олександр також розповів і про власне бачення ситуації на Сході. На його думку, влада приховує значні втрати.

«По нас стріляють, а ми не можемо стрілити. Я маю руки підняти і кричати: в нас «мінскі дагаварьоннасті»! Я не знаю, скільки загинуло бійців, тому що в нас ці «мінскі дагаварьонності» і Порошенко не дозволив стріляти. Знаєте, якби Янукович знав англійську мову, мав фабрику шоколадок, говорив, що ми будемо вступати в ЄС, і обіцяв закінчити війну за три дні, його б теж підтримували. Влада для мене не змінилася».

У кінці зустрічі Олександр Чорний закликав студентів не бути байдужими до того, що відбувається у країні, ставити якомога більше питань, перевіряти усю отриману інформацію і ні в якому разі не опускати руки.

Віталія КУШМИРУК

Реклама