Викладач кафедри журналістики презентував книгу, яка вчить поєднувати практику і теорію. Автор переконує, що вона може бути корисною не тільки журналістам.
Презентація книг Олексія Костюченка відбулась 16 березня в лабораторії журналістської майстерності НУОА J.lab. Аудиторія була заповнена вщерть.
Модерувала презентацію викладач кафедри журналістики Вікторія Назарук.
Першим до слова запросили ректора університету Ігоря Пасічника:
«Олексій Костюченко – це надзвичайно порядна людина. А порядність – велика цінність у наш час».
Власними враженнями від книг поділився й керівник видавничого відділу університету Роман Свинарчук, який брав безпосередню участь у процесі видавництва:
«Книга – це саме та пам’ятка для майбутніх студентів. Приємно гортати і брати книгу в руки. Це робота, яка не одним днем і не однією думкою обдумувалась і те, що вона передасться далі, це вже приємно».
Перша книга «Основи телевізійної журналістики» стосується тележурналістики і поєднує в собі теорію і практику. Наприклад, такі цікаві розділи, як колористика(наука про кольори, що дійсно важлива на телебаченні). Друга книга «Психологічні основи соціальної перцепції майбутніх фахівців масових комунікацій» допоможе вам написати курсову, бакалаврську і інші наукові дослідження.
На думку Максима Карповця, викладача кафедри культурології НУОА, поява цих книг свідчить про підняття кафедри журналістики до рівня науки.
«Мене надихнула любов до моїх студентів. Я переживаю за те, щоб вони були висококласними фахівцями і мали підґрунтя для роботи. Я намагався поєднати теорію і практику з рекомендаціями, які будуть корисні у повсякденній роботі телевізійного журналіста з метою продемонструвати сучасні стандарти, які варто наслідувати. Не зважаючи на розвиток інтернет-журналістики, ці канони, які вироблені десятиріччями, не втратять своєї актуальності» – зазначив Олексій Костюченко.
Книги можуть бути цікавими усім, хто цікавиться журналістикою зокрема телебаченням, колористикою, психологічними аспектами сприйняття візуальної інформації.
Дарина Ничкало