В Острозі офіційно затвердили Стратегію розвитку Острозької територіальної громади на 2022-2027 рік.
Про це повідомляє Острозька міська рада.
На сесії 26 листопада депутати одноголосно проголосували за рішення затвердити Стратегію розвитку Острозької територіальної громади до 2027 року.
“Це дуже важливий документ. Адже в ньому описаний покроковий алгоритм дій, за допомогою якого ми можемо досягнути бажаних цілей. Вірю, що так Острожчина стане розвиненим культурним, туристичним, молодіжним центром не тільки Рівненщини, а й України. І що зібрана інформація допоможе запобігти виникненню перешкод та сприяти розв’язанню проблем”, — вважає міський голова Юрій Ягодка.
Як створювали Стратегію?
Робоча група із 73 осіб займалася написанням стратегії впродовж січня-листопада 2021 року. Для цього вона проводила опитування серед мешканців громади та місцевих підприємців.
Координаторка робочої групи Ольга Стецюк розповідає, що є три найбільш пріоритетні напрямки Острозької громади: перше — розвиток економіки та бізнесу, підтримка та упровадження сучасних економічних процесів; друге — розвиток людського потенціалу, молоді, культури та туризму; третє — інтеграція сільських територій.
Також робоча група склала план заходів та проєктів, які мають втілити впродовж 2022-2024 рр. За цим має слідкувати Комітет з управління впровадження стратегії розвитку, що очолюватиме голова Юрій Ягодка.
Ольга Стецюк додає: унікальність стратегії в тому, що в ній є план пріоритетів розвитку до 2027 року, на відміну від попередньої стратегії.
“А тут є текст і конкретно розписані проєкти, які ми маємо реалізувати, щоб досягти поставлених цілей. Тут ми розробили комплексний документ, яким користуватиметься уся Острозька громада зі селами, які до цього користувалися лише районними стратегіями розвитку”, — каже Ольга Стецюк.
Що планують запровадити?
Головні задачі Стратегії — розвиток економіки та бізнесу, людського капіталу, молодіжного середовища, освіти, культури та туризму, а також інтеграція сільських територій.
Для розвитку бізнесу планують підвищити доступність та якість
публічних послуг для підприємств, залучити інвесторів та створити індустріальний парк на території громади.
У цілях Стратегії також сприяти співпраці Острозької академії зі школами, співпрацювати з підвищенням кваліфікації держслужбовців, підприємців і безробітних, спільно втілювати наукові проєкти та програми розвитку громади та інше. Усе це, аби сприяти розвитку молодіжного середовища та власне жителів громади.
Розвиток культури передбачає осучаснення закладів культури. Бібліотеки в Острозі та громаді загалом планують переформувати в Хаби. У бібліотеках також планують розвивати буккросинг, проводити якісні відеозустрічі, створювати клуби за інтересами.
Для розвитку спортивної сфери хочуть зберегти “традиційні” для громади спортивні заходи такі як шахові турніри, волейбольний турнір та мотоциклетний спорт. У планах також співпраця з Національною молодіжною радою, спортивними федераціями та ГО.
Для підвищення рівня життя удосконалять медичне обслуговування шляхом монетизації “телемедицини”, розвинуть ринок страхових послуг. Стратегія також передбачає захист малозабезпечених верств населення, для чого у громаді створять центр волонтерства “Центр добра”.
Також в Острозькій громаді планують ліквідувати несанкціоновані сміттєзвалища, закупити сміттєві євроконтейнери, розширити штат Водоканалу для забезпечення жителів громади якіснішими комунальними послугами.
Планують полагодити та побудувати нове дорожнє покриття в громаді, запровадити відкриту та прозору оренду земель, покращити мережу інтернету, підтримувати розвиток рослинництва та тваринництва. Усе це, аби інтегрувати сільські території.
Детальніше про цілі Стратегії перегляньте тут.
Хто фінансуватиме Стратегію розвитку громади?
Фінансування усіх проєктів можливе кількома шляхами: через надходження з власного бюджету, Державного фонду регіонального розвитку, Українського культурного фонду, субвенції державного бюджету місцевим бюджетам, приватні кошти, конкурсні програми “U-LEAD з Європою”.
Ольга Стецюк зазначає, що успіх Стратегії залежить не лише від міської ради, а й від кількості громадських організацій на території Острозької громади та рівня зацікавленості інвесторів і спонсорів.
“Зрештою, це залежить від того, як люди сприймають своє місто, наскільки вони популяризують його й наскільки готові розповідати про нього. Є багато чинників, які можуть заважати, але мені здається, що кожен свідомий громадянин може ознайомитися зі Стратегією, пропонувати зміни або додавати якісь проєкти”, — доповнює координаторка.