Учасники АТО мають право на безоплатне отримання земельних ділянок. Начальник Відділу з питань землекористування Анатолій Семенюк розповів нам про розподіл земельних ділянок в Острозі.
Розкажіть, яким чином відбувався розподіл земельних ділянок між учасниками АТО.
Спочатку подали оголошення у нашу міську газету, зібрали учасників АТО, створили комісію. Запросили усіх у наш Районний будинок культури. Дали їм декілька пропозицій: чи вони будуть тягнути жеребки, чи за списком, чи як хто воював. Учасники АТО самі вирішили, що ми розкладемо номерки земельних ділянок, і кожен буде підходити і витягувати свій номер. Склали реєстр, усіх позаписували і показали, де знаходяться земельні ділянки. Правда, тільки на карті.
Після цього вони пішли до Центру надання адміністративних послуг. Ще не всі пішли, але 77 людей написали заяви, щоб ці земельні ділянки передали у їхню власність.
Скільки земельних ділянок виділено для учасників АТО? Чи кожен учасник отримав свою ділянку?
Виділено 100 ділянок. На даний час вистачає не всім. На той час не вистачило 7 учасникам. Але, будемо так казати, тоді я не був тут, я перебував в армії. І коли виносились межі землі в натуру, тут працювала людина, яка неправильно показала ділянки. Тобто у тому самому районі у нас ще є резерв виділення земельних ділянок. Орієнтовно, я можу сказати, що їх буде біля 50.
Міська рада ще трошки назбирає грошей, бо усі ці проекти – це ж не безкоштовно. За всі ці проекти потрібно заплатити гроші, і немалі гроші. Так виходить, що перед тим, як щось зробити, потрібно заплатити купу грошей незрозуміло за що.
З якими питаннями або проблемами звертаються учасники бойових дій?
Люди хочуть приватизувати земельні ділянки. Зараз у них є, так сказати, не залишки, але біля кожного будинку залишаються невеликі шматочки ділянок. І люди хочуть, щоб ми передали ці земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. У зв’язку із тим, що у нас по місту практично немає землі сільськогосподарського призначення, виникають проблеми. Якщо це невеличка діляночка – 100-200 квадратних метрів – тобто на ній не можна побудувати будинку, то ми їх віддаємо. Але якщо це більші ділянки, то стараємося залишати їх у резерві.