Карантин: чим займаються школярі та студенти Острога?

Карантин у навчальних закладах Острога ввели 12 березня, щоб уникнути поширення COVID-19. Зараз на карантині – 1509 острозьких школярів, а в дошкільних навчальних закладах – 504 дитини, повідомляють у відділі освіти виконкому Острозької міської ради. В Острозькій академії зараз на дистанційному навчанні знаходиться 2428 студентів, з них 401 на заочній формі. Про це повідомляє прес-секретар університету Михайло Іващук.

Від початку карантину минуло 34 дні. Ми дізнались як навчаються, комунікують і проводять своє дозвілля острозькі школярі та студенти. А також зробили добірку онлайн–платформ для самоосвіти.

Що роблять школярі та студенти під час карантину?

6 квітня стартувала Всеукраїнська школа-онлайн. Анна Лавренюк, учениця 11 класу Острозького НВК “Школа І–ІІІ ступенів – гімназія”, дивиться уроки на YouTube-каналі МОН. Каже, що їй та друзям уроки подобаються. До цієї школи вона виконувала завдання від своїх учителів, писала перші самостійні та контрольні на різних платформах.

Для самоосвіти Анна використовує платформи EdEra та Prometeus. Зокрема на EdEra вивчала курси “Історія України в історіях”, “Лайфхаки з української мови та літератури”.

Насправді, я не входжу до тієї категорії людей, які морально потерпають від сучасної ситуації. Змінився режим дня, англійською займаюся дистанційно, маю більше вільного часу для того, щоб побути разом із сім’єю. Учні 11 класу – це окрема категорія суспільства зараз: їм точно є над чим працювати”, – коментує одинадцятикласниця.

На домашнє завдання вона відводить 2-3 дні на тиждень, а в інший час готується до ЗНО.

Через карантин Аня спілкується з друзями у соцмережах та месенджерах. А найближчим часом планує організувати онлайн-вечірку.

Марія Опанасюк – студентка першого курсу спеціальності “Культурологія”. Вона каже, що поки що не користується навчальними платформами, але постійно відвідує онлайн-пари.

Навчання проходить звичайно не так, як в академії, але загалом цікаво. Нічого практично не змінилося: лекції, практичні. У будь-якому випадку потрібно готуватися, хоч дистанційно трохи важко”, – розповідає Марія.

Наразі їй не вистачає живого спілкування з викладачами й одногрупниками, а також сумує за атмосферою академії. Проте з одногрупниками зв’язок не втрачає  – спілкується з ними через соціальні мережі.

Христина Яскульська навчається в Острозькій ЗОШ I-III ступенів №1. Вона каже, що на карантині учні використовують платформу Сlassroom, де кожен учитель розміщує матеріали та завдання. Розповідає: якщо щось не зрозуміло у підручнику, можна звернутись до вчителя, і він допоможе. Для перевірки вчителі дають тести онлайн чи самостійні роботи. У навчанні допомагає й  Всеукраїнська школа-онлайн.

Карантин для Христини – це можливість підвищити рівень знань з англійської мови. Для самоосвіти дивиться відеоуроки на YouTube.

Комунікація, напевно, найголовніший мінус карантину. Добре, що в наш час це можна вирішити через інтернет. Як же сильно хочеться зустрітися з друзями особисто, обійняти їх і просто розмовляти на відстані менше одного метра”, – ділиться Христина.

Михайло – студент 2 курсу, навчається за спеціальністю “Національна безпека”. Він не користується освітніми платформами, але каже, що свій час проводить продуктивно: читає книги, вивчає італійську. На початку карантину впродовж 15 днів робив по 200 відтискань і розтяжку. Планує досліджувати вегетосудинну дистонію.

Навчання у студентів відбувається через додаток Google Hangouts Meet. Михайло каже, що  у цього навчання є недоліки. На його думку, викладачам потрібно змінити підхід до викладання, бо він більш доречний для  “живих” пар, коли можна взаємодіяти зі своїми приятелями.

Було б непогано, якби в час, який ми проводимо на карантині, ми були як вільні слухачі, і якщо хтось не захоче ходити на пари, то йому просто скидали б весь матеріал і літературу”, – радить студент.

Також додав, що було б добре, якби на групу ставили по 2-3 пари, і викладач розмовляв зі студентами про те, що нового вони вивчили, таким чином на заняттях була б вільна дискусія.

З одногрупниками Михайло спілкується через соціальні мережі.

Учениця 9 класу Олександра Коцюк навчається в Острозькій ЗОШ I-III ступенів №1.

Через тривалу перерву в навчанні Олександра відчуває сум за шкільною атмосферою. Там щодня бачила своїх друзів та вчителів. 

Загалом, спочатку було трохи незвично, але з часом учні моєї школи перейшли на онлайн навчання. Вчителі створили класруми у яких ми отримуємо домашнє завдання, коментарі та корективи до нього. Або ж завдання ми отримуємо в інших соцмережах, включно з онлайн-щоденником, що ввели в роботу раніше. Тому навчання деколи нічим не відрізняється від звичайного в школі”, – коментує учениця.

З друзями та однокласниками Олександра завжди на зв’язку – в нагоді стають соціальні мережі.

Студентка 5 курсу спеціальності романо-германських мов, яка просить не називати її імені, каже, що навчання на карантині дуже насичене. 

З огляду на кількість завдань, які доводиться виконувати, сміливо можу сказати, що перерв у навчанні взагалі немає. Навпаки: займаючись онлайн втомлюєшся набагато швидше. Але є один плюс – не треба витрачати час на збори і дорогу до університету”, – розповідає старшокурсниця.

Студентка каже, що для того, щоб надіслати завдання використовують Moodle, Viber та академічну пошту. Всі комунікації відбуваються через соціальні мережі.

Де можна навчатись під час карантину?

Prometheus

Проєкт безкоштовної освіти. На платформі є курси від провідних викладачів, університетів та організацій світу. 

Кожен з них триває декілька тижнів, а після проходження студенти можуть отримати сертифікат.

Prometheus надає доступ до онлайн-курсів університетського рівня та до курсів підготовки до ЗНО.

Щоб працювати з цією платформою, потрібно зареєструватися, а далі обирати потрібну тему і навчатися. Анонси нових курсів з’являються на фейсбук-сторінці платформи.

Ilearn

Громадська спілка “Освіторія” створила відкриту платформу для навчання Ilearn. Це безкоштовна гейміфікована платформа з онлайн-курсами, тестами та вебінарами. Вона створена для усіх, хто хоче навчатися і добре скласти ЗНО. Зареєструвавшись на платформі, користувач створює свого віртуального героя. За віртуальну валюту вчибакси, які нараховують за проходження тестів та перегляд навчальних вебінарів, можна апгрейдити свого героя.

EdEra

Мета цього освітнього проєкту полягає у тому, щоб зробити навчання в Україні якісним та доступним.

До кожної лекції тут додають конспект з ілюстраціями та поясненнями. Щотижня студенти здають домашнє завдання, а в кінці курсу – екзамен. Навчання є безкоштовним, а успішність підтверджують сертифікатом.

Coursera

Платформа онлайн-освіти дала змогу безкоштовно навчатися студентам, попри поширення коронавірусу. Йдеться про понад 3800 курсів та 400 спеціалізацій. Для того щоб отримати вільний доступ до курсів, потрібно подати заявку і вказати університет, де навчаєшся. Зареєструватись на курси можна до 31 липня та мати до них доступ до 30 вересня 2020 року. 

Duolingo

Безкоштовна платформа, що дозволяє вивчати іноземну мову. Навчання відбувається в ігровій формі: кожен наступний рівень стає складнішим, за їх виконання отримуєте віртуальні гроші – лінготи. Їх можна витрачати при переході на інший рівень або додатковий закритий.

Одна з переваг платформи – український інтерфейс, а також те, що користувачі можуть додавати друзів і змагатись з ними у вивченні мови.

Ярослава НІКІТЮК