В Острозькій академії представили проект «Молодіжна столиця України» 11 жовтня. Основна його мета – налагодження співпраці між владою і молоддю, а також створення нових умов для реалізації молоді у містах.
Першою молодіжною столицею Європи у 2009 році став Роттердам. Це статус, який вручає European Youth Forum – щороку новому європейському місту дається шанс продемонструвати свої інноваційні ідеї, проекти та заходи, спрямовані на залучення молоді до всіх аспектів життя міста.
Організаторка заходу – журналістка, регіональна координаторка проекту Наталія Веляник зазначила, що цьогоріч Острог має всі шанси отримати звання «Молодіжної столиці України». Для цього потрібне лише максимальне залучення молоді та міського самоврядування до заповнення заявки.
Заступниця міського голови із гуманітарних питань Оксана Ситницька розповіла про очікування міської влади від конкурсу:
«Ми врахували всі помилки, які припускалися при подачі попередніх заявок. Також, зважаючи на те, що в місті за останні два роки було проведено досить багато заходів, до яких залучена молодь. Тут йдеться про створення Молодіжної ради, участь острожан у «Школі успіху» від Фонду Кличка. Острог має свою фішку: одна п‘ята населення міста — студенти. І якщо грамотно підготувати заявку, акцентувати увагу на важливому для нас, ми зможемо перемогти».
Згідно з положенням про національний конкурс «Молодіжна столиця України» (Наказ Міністерства молоді та спорту від 17.04.2019 № 1905), конкурс відбувається на засадах відкритості, конкурентності та долучення ключової аудиторії – молоді.
Конкурс проводять у такій послідовності:
- оголошення про початок та строки проведення Конкурсу – до 30 жовтня місто має можливість подати заповнену заявку!
- оформлення заявок від міст згідно із формою, затвердженою Наглядовою радою Конкурсу
- прийняття заявок від міст Секретаріатом Конкурсу
- розгляд заявок від міст та їх оцінку членами Наглядової ради Конкурсу
- презентацію міст, обраних Наглядовою радою Конкурсу до фінального відбору Конкурсу
- ухвалення рішення про переможця Конкурсу
- нагородження міста-переможця і надання йому статусу «Молодіжна столиця України» у відповідному році
- проведення всеукраїнського форуму для молоді в місті – переможці Конкурсу
- Місто-переможець має право знову брати участь у Конкурсі не раніше ніж через три роки після отримання статусу «Молодіжна столиця України»
Основний критерій відбору претендентів та переможця – зацікавленість та спроможність міст якісно змінювати молодіжну політику на міському та регіональному рівнях, залучення молодих людей, їх формальних та неформальних об’єднань та громадського середовища, яке працює у цій сфері.
Заявка надсилається Секретаріату конкурсу в офіційному порядку в друкованому та електронному вигляді:
- у друкованій формі на адресу Міністерства молоді та спорту України (вулиця Еспланадна, 42, Київ);
- в електронній формі (скан-копія у форматі *pdf) на е-мейл: [email protected]
У 2018 році в конкурсі взяло участь 41 місто з 22 регіонів України, 10 із яких було обрано до фінального етапу відбору. За результатами конкурсу, молодіжною столицею України 2019 року став Кам’янець-Подільський.
Тетяна ШОКУР