Методику маркування туристичного маршруту малими пластичними формами (скульптурами) розробляють на прикладі Острога в межах проєкту “Розробка методології маркування історичних атракцій в малих містах України. Культурна інтервенція в минуле заради подорожі в майбутнє”.
Які вимоги до претендентів?
Заявки на участь у проєкті подали 46 громад з чисельністю до 50 тисяч населення.
Основні вимоги до претендентів полягали в наявності на території не менше 15 історико-культурних локацій, які будуть опрацьовуватися у проєкті; команда людей, яка складається як мінімум з 5 учасників: працівникв відділу культури, історика, митця, архітектора та представника музею.
“Кожна громада має свою унікальну історико-культурну спадщину, яка може стати її конкурентною перевагою у розвитку. Знайти цю перевагу та творчо оформити, розробити дизайн пропозицій для туриста – завдання проєкту”,— зазначила начальниця відділу проєктної та інвестиційної діяльності виконкому Острозької міської ради Ольга Стецюк.
Чому саме Острог?
Ольга Стецюк розповіла, що Острог є одним з лідерів культурного та креативного потенціалу в Рівненській області. Місто має пам’ятки архітектури місцевого та національного значення, найяскравішими з них є комплекс Острозького замку, в’їзні брами до міста та Велика синагога.
У рамках реалізації “Стратегії розвитку міста Острога на період до 2028 року” здійснюються заходи щодо підвищення ефективності функціонування туристично-рекреаційного комплексу міста. На сьогодні місто уже реалізувало низку проєктів, які мають інноваційну складову: Нічні екскурсії, Віртуальний музей спадщини князів Острозьких, Вікна історій – літопис міста через окремі долі, Культурний барбакан.
25 локацій міста Острог будуть промарковані малими пластичними формами та нанесені на інтерактивну карту. До кожного об’єкту буде розроблений контент, з яким можна буде ознайомитися через QR-код.
“Державний історико-культурний заповідник міста Острога вже відомий в Україні і є туристичним магнітом. Проте місто має низку маловідомих скарбів, які потребують більшої уваги, щоб стати привабливими для туриста“, — каже Ольга Стецюк.
Острог стане прикладом ще для 5 переможців: Володимир-Волинської, Полонської, Бродівської, Кременецької, Батуринської міських громад. На завершення проєкту в Острозі проведуть квест для учасників та всіх охочих.