Першу благодійну акцію школярів та школярок Острозької гімназії провели 7 квітня на центральній площі міста.
Учнівське самоврядування Острозької гімназії та учні/учениці, які восени цього року були учасниками, учасницями українсько-польского бізнес-інкубатору, виготовляють сублімаційну продукцію з патріотичними принтами. Свій бізнес-проєкт під назвою “Gimart” молодь започаткувала в межах інкубатору.
“Зараз ми започаткували проєкт, який називається “Все буде Україна”, він передбачає не лише виготовлення цієї продукції та її продаж, а також і проведення різних майстер-класів та заходів із залученням дітей-переселенців. Вже у вівторок двоє переселенців взяли участь у сублімаційному друці продукції Gimart” — сказала педагониня-організаторка Юлія Філінюк.
Сублімаційний друк — це метод друку, при якому нанесення фарби здійснюється завдяки сильному нагріванню фарб (близько 200 градусів). Саме такий метод молодь застосовує для виготовлення власної продукції. Про особливості процесу журналістці розповідають учениці 11 класу, учасниці проєкту “Gimart” Кримінська Анна та Епштейн Олександра:
“У нас є певна техніка. Ноутбук, принтер, спеціальний прес, сублімаційний папір та фарба. Для друку на футболках та шоперах ми використовуємо спеціальний прес. Для кружок є своя техніка. Друкуємо картинку, беремо, наприклад, шопер, клеємо її на спеціальний термостійкий скотч, нагріваємо до певної температури прес та ставимо конкретний час. Наприклад, для шоперів це 190 градусів на 60 секунд, кладемо, нажимаємо. І ось така-от файна картинка“.
Від 31 березня команда “Gimart” займалася виготовленням продукції, першу партію передали за кордон, а 7 квітня почали продавати на місцевому рівні.
Планували, що продаватимуть сублімаційну продукцію з патріотичною символікою з 9:00 до 17:00, проте розпродали все за 4 години.
“Наразі ми не очікували, що так багато буде покупців. Вчора виготовили одну кількість продукції, а сьогодні побачили, що попит більший: дівчата продають, ми в закладі ще працюєм. Ще і ще. За сьогодні продали усі чашки і шопери, які зробили. Ще в наявності залишилися пазли і декілька футболочок“, — підсумовує Юлія Філінюк.
Проєкт працює на волонтерських засадах, усі гроші передадуть на благодійні рахунки, окрім відсотку собівартості матеріалів, щоб мати змогу закупити ще та продовжувати свою діяльність.
Фото: Валентин Костючик