Міністерство освіти України за європейським зразком хоче відмінити систему оцінювання для учнів 1-4 класів.
Зі зміною влади в нас, традиційно, проводяться реформи. Цього ж разу вони торкнулися фактично всіх сфер у країні. Не винятком стала й освіта, хоча її й так «латають» кожного року .
Видання Експрес повідомляє:
Ідея МОН насправді не нова, школи без оцiнок є в багатьох країнах. У Фiнляндiї, яка вважається першим номером у мiжнародному рейтингу систем освiти, початкова школа – шестирiчна. I бального оцiнювання в нiй справдi не передбачено. Не ставлять оцiнок до восьмого класу у Швецiї i Данiї. У деяких країнах є система оцiнювання “знає – не знає”. Я вважаю, що у школах потрiбно не вiдмовлятися вiд оцiнок, а змiнити систему оцiнювання. I це зовсiм не стосується змiни кiлькостi балiв у шкалi, а пiдходу до оцiнювання. Оцiнка повинна перестати бути в окремих учителiв (на жаль, таких дуже i дуже багато!) знаряддям психiчного насильства стосовно учнiв”,
– вважає Iгор Лiкарчук, доктор педагогiчних наук, заслужений працiвник освiти України, екс-директор УЦОЯО.
Проект «Концепція початкової освіти» Міносвіти вже винесло на обговорення педагогів і батьків, та до початку навчального року документ хочуть унести на розгляд Ради. Якщо його приймуть, то нове життя в школах розпочнеться з 2018 року, повідомляє Depo.Київ .
Учителям пропонується усно повідомляти учням про їх намагання: “молодець”, “добре”, “чудово”, “мені сумно”. Перші записи в щоденниках і шкільному журналі про успішність з’являться лише в 4-му класі і виражатися вони будуть словами-символами: “відмінно” (В), “добре” (Д), “задовільно” (З), “потребує покращення” (П). Оцінки ж за 12-тибальною системою будуть лише в 5-му класі.
«На мою думку, це негативно вплине на успішність дітей, не буде стимулу для їх навчання»
– коментує ситуацію мама школярки початкових класів Алла Ковальова.
Також проект передбачає скорочення для 1-2-х класів уроків на 5 хвилин (зараз 45 хвилин). У першокласників у першій чверті зовсім уроки хочуть зробити по 35 хвилин. До того ж, у першому півріччі в них буде тільки три уроки на день (зараз у розкладі є і п’ять уроків). Хочуть обмежити й кількість учнів у класі – до 25 чоловік, пише газета Вісті.
Назарій Мазилюк