Що почитати? Поради від острожан

Для поціновувачів та поцінувувачок хорошої літератури Ostroh.info продовжує серію публікацій “Що почитати?”. Цього разу ми запитали в містян, що б вони порадили прочитати кожному.

Начальниця відділу культури та туризму в Острозі Ольга Лозюк:

“Щодо останніх прочитаних мною книг, то це книжечки на один вечір, навіть годинку. Перша – “Мій тато став зіркою” Галини Кирпи. Друга – “Моя дорога птаха. Мамина книжка” Ольги Кузьменко. До свого великого сорому, читаю небагато, але коли до рук потрапляє скарб, від якого не можу відірватись – читаю до кінця. Названі мною книги, можливо, не входять до переліку мегапопулярних і надрейтингових, однак не лишають байдужими читача. Вчать ЛЮБОВІ.”

Мистецтвознавець, художник-реставратор в Державному історико-культурному заповіднику м. Острога Микола Бендюк:

“Читаю зазвичай спеціалізовану літературу з мистецтвознавства, на белетристику часу не вистачає. Острожанам рекомендував би почитати мою збірку легенд Острога. Вже підготував нове видання, де зібрав в два рази більше розповідей із життя князів Острозьких і стосуються вони не лише нашого міста, а всього князівства Острозького.”

Директорка Острозької дитячої школи мистецтв Наталія Балаушко:

“Не знаю, чи можу комусь радити… Я у цьому сенсі дещо “старомодна”. Оскар Уальд “Портрет Доріана Грея”, Михайло Булгаков “Майстер і Маргарита”, Теодор Драйзер “Стоїк”, “Титан”, “Фінансист”.

 

 

Працівниця відділу культури і туризму Анастасія Драчук:

“В. Франкл “Людина в пошуках справжнього сенсу”. Книга для тих, хто втратив інтерес до життя, хто, скоріше, рахує дні до смерті, ніж планує щасливу старість. Вправляє мізки раз і назавжди. Гел Елрод‎ “Чудовий ранок. Як не проспати життя”. Книга-практикум, яка справді здатна змінити Ваше життя. Англійською назва звучить “The Miracle Morning” – магія ранку, і саме це ви відчуєте, як тільки розпочнете практикувати цю техніку. Дж. Р. Бретт “Бог ніколи не моргає”. Це 50 історій, 50 уроків, 50 порад жінки, яка не втратила любов до життя, не зважаючи на сотні невдач, тяжку хворобу і довгий шлях пошуку себе. Історії, які розчулюють, але змушують витерти сльози і рухатись далі. П. Гоукінз “Дівчина у потягу”. Якщо Ви дивилися фільм, забудьте його! Він не вартує й сторінки цієї інтригуючої книги. Ідеальна для вихідних, бо Ви просто не зможете зупинитись, поки не дізнаєтесь, хто ж таки вбив Меган. С. Кові “7 звичок надзвичайно ефективних людей”. Книга, яка допомогла стати успішними мільйонам людей. Навіть якщо не любите літературу по саморозвитку, прочитайте, але неспішно, обдумуючи тезу за тезою.”

Заступниця міського голови Оксана Ситницька:

“Карлос Руїс Сафон трилогія: “Тінь вітру”, “Гра янголів”. “В’язень неба”. Якщо ви шукаєте чогось незвичного, загадкового і захоплюючого – варто прочитати! Вам неодмінно захочеться якнайдовше затриматися в лабріринтах творів, оскільки буде дуже шкода розлучатися з улюбленими героями. Георями, які відчувають шалене кохання і спопеляючу ненависть, вірну дружбу і зраду, щирість і жадобу… І кожен з них примусить вас замислитися над власним життям. Із українських – Володимир Лис “Соло для Соломії”. Читати варто, аби знати ХТО така українська жінка і ЯКЕ життя вона проживає.”

А ще ми запитували книжкові поради в студентства та викладачів, викладачок НауОА.

Марина  ШЕВЧУК

Головне фото