Тренінг для шкільних психологів Рівненщини та презентацію гри “Крок” провели в Національному університеті “Острозька академія” 6 лютого. «Крок» — освітня гра для дітей із протидії насильству.
Кандидатка юридичних наук та адвокатка Ольга Шмигрук розповіла про види насильства і дала поради, як варто говорити про нього з дітьми. Як використовувати “Крок” на практиці пояснила Вікторія Стасюк — співавторка сценарію гри.
“Перевага “Кроку” — візуалізація складних ситуацій. Також конфіденційність. Кожен голосує за рішення, яке вважає правильним. Тобто на гравців нічого не тисне, вони відчувають себе в безпеці і голосують щиро. Важливо говорити з дітьми, чути їх і дати можливість висловитися”, — поділилася Вікторія Стасюк.
Керівниця ГО “Et cetera” Ганна Щерба розповідає, що під час створення гри розробники використали методику казкотерапії. З допомогою неї можна більш ефективно пояснити дітям, як протидіяти насиллю, запевняють автори.
“У розробці допомогло те, що я проходила курс “Казкотерапія”, як вибіркову дисципліну, ознайомилася з методикою і тим, як можна використовувати її в діяльності психолога. Ми вирішили поєднати гру і терапію, адже говорити з дітьми та підлітками про насилля, розповідаючи казки, менш ефективно, а грати — значно цікавіше”, — поділилася Ганна Щерба.
До слова, “Крок” розробляли в межах Програми ООН з миробудування за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Оксана Палаєвська