10 жовтня у мережі з’явилася відеотрансляція із прес-марафону Володимира Зеленського. Цим 14-годинним марафоном Зеленський встановив світовий рекорд, про що повідомив представник Національного реєстру рекордів.
Ми підготували 15 висловів президента щодо питань, які ставили журналісти впродовж марафону.
- Я подзвонив президенту Російської Федерації Володимиру Путіну, в нас відбувся обмін. Всі дзвінки здійснював я. З мене корона не впаде, у мене, дякувати Богу, її немає, тому що я дійсно хочу закінчити війну. І тому я вважаю, що це з нашого боку і були перші кроки назустріч.
- Ми хотіли придумати, як зробити так, щоб люди почали у нас будувати 5-зіркові готелі. Ідея виникла дуже просто: давайте приймемо закон щодо офіційних казино, як є в Європі та в США, тільки в 5-зіркових готелях, де є 200 номерів. Тому що ми знаємо ринок, і у нас на ринку є 5-зіркові готелі, але вони дуже маленькі.
- Деолігархізація медіа говорить про те, що всі власники телеканалів, всіх ЗМІ, інтернет-платформ повинні бути бізнесменами, а не політиками. Тобто вони не мають впливати на політику того, чи іншого засобу масової інформації. Такий закон ми повинні розробляти.
- Я готовий піти в той момент, коли суспільство мені скаже: ідіть. Навіть якщо я нічого не порушу. Я не тримаюсь зараз за крісло. Це не було моєю мрією, це було моєю ціллю, я хотів і хочу допомогти Україні. Але я за це не тримаюсь.
- 31 грудня закінчиться закон про особливий статус Донбасу і треба буде вирішувати, чи ми приймаємо новий закон про особливий статус Донбасу, чи ми не приймаємо. Якщо ми приймаємо, тоді ми імплементуємо “формулу Штайнмаєра” – якщо ми ведемо до мирного врегулювання, користуючись мінським процесом.
- Помилка Порошенка тільки в одному, що йому здається, що він може бути лідером іншого Майдану. І ви бачили заяву самого президента (ФРН Франка-Вальтера – ред.) Штайнмаєра, німецької сторони і французької сторони, і багатьох європейських засобів масової інформації – вони шоковані, тому що його риторика міняється, як і змінився його статус. Але єдине – він забуває, що він не президент. Навіть не те, що не забуває. Я боюся, він у це не вірить.
- Я готовий у будь-який час, і я це завжди говорю, з будь-яким олігархом я готовий сісти (поговорити – ред.), готовий до мене взяти людей з уряду, які знають усі цифри, Національний банк. Готовий говорити з будь-яким олігархом, тому що вони стали дуже багаті в нашій країні, і тому вони повинні попрацювати на нашу країну.
- У нас є три списки на обмін. Частину тих списків уже обговорено у Мінську. Але я думаю, що рішення буде прийнято на зустрічі в нормандському форматі.
- Мені потрібні професійні люди, які не порушують українського та міжнародного законодавства. Мені потрібні ці потужні люди. У мене їх не так багато. Зараз дуже складний період у моїй команді.
- Україна повинна турбуватися не тільки про політичних в’язнів, полонених та заарештованих, а й перейматися і займатися поверненням територій України, говорити не про лінії розмежування, а про кордони. Тому що політичних в’язнів Росія набере іще, і Путін знову володітиме фондом для обміну.
- Про головну свою помилку як Президента я зможу сказати, коли пройде мій президентський строк. Я тоді зрозумію. Помилки є. Що стосується найбільшого розчарування, яке є з першого дня (перебування на посту Президента – ред.) – це люди з політичного середовища, люди, які були в політиці, які займали різні пости, які були начебто чесні, але сам формат їх поведінки такий: говорю одне, а роблю інше, а паралельно інгриги і кулуарні домовленості.
- З нашого боку ми правда працюємо над тим, щоби наші канали, наші ЗМІ, змогли там ( на Донбасі – ред.) з’явитися. Дуже складно. Глушать все, глушать військові технології. З цим впоратися дуже складно. Ми говорили із західними партнерами. І в цьому в нас є підтримка.
- Виявляється, що, хоча і логічно, Європейський Союз повинен бути нашим найбільшим партнером, але технічно США – набагато більший партнер, ніж Європейський Союз.
- Я не можу вам поки що сказати, що я скажу Володимиру Путіну на нашій зустрічі. Тому що я буду звертатися не тільки до Володимира Путіна, а буду звертатися до пані Меркель і до пана Макрона. Це зустріч чотирьох лідерів. Тактику моєї поведінки і розмови з паном Путіним, якщо можна, залиште мені. Я хотів би її залишити.
- Дійсно-таки ми прийшли, в турборежимі хочемо змінювати країну. Чесно, і через це, як я вже говорив, є реальні помилки. Помилки можна виправляти.
Вероніка ЦИКАЛЮК