«Мер щасливого міста» обіцяє нічого не обіцяти

Чи не у кожного в руках за минулих два тижні побував агітаційний бюлетень  із назвою, що вселяє надію, – «Щасливе місто Острог».  На першій шпальті – фото бородатого чоловіка, під ним напис: «Я спілкувався вже з українськими, польськими та литовськими інвесторами, які готові почати творити успішний туристичний простір в НАШОМУ З ВАМИ унікальному місті» (номер за 10 жовтня, 2015). Це – репліка кандидата в мери Сергія Опрі, який приїхав до Острога з Києва вперше 28 серпня цього року. Тоді він обговорював із місцевими активістами створення в місті так званого «ТВІРу»  – території випереджаючого інноваційного розвитку, чогось на зразок загальновідомої «Кремнієвої долини».

«28 серпня в Острозькій академії ми провели «Форсайт», де Сергій якраз був модератором. Він походив подивився Острогом. Ми обговорили в різних робочих групах і прийняли рішення для того, щоб реалізувати ширший проект «Волховію» (12 бізнес-планів територіального розвитку громади – промисловість, культура, освіта, ІТ-кластери тощо; центр об’єднання – Острог), було б добре, щоб мером стала людина, яка є незаангажована для Острога»,

– розповіла доцент кафедри фінансів, обліку й аудиту, член команди Сергія Опрі Ольга Кривицька.

У Києві Опря – успішний антикризовий менеджер, член наглядової ради «Громадянської платформи «Нова країна». Сам кандидат не приховує, що відвідав Острог вперше в житті лише півтора місяці тому, і пояснює, чому вирішив балотуватися.

«Я приїхав і сказав: півтора місяці я буду працювати, щоб запевнити громаду, що людина приїхала зі щирими намірами, з конкретними завданнями для себе, з можливостями залучити інвестиції, допомогти розвиватися бізнесу. Але я не можу це зробити самостійно, якщо студенти проголосують за студента, який мером не стане, тому що в нього немає ні досвіду, ні достатньо голосів…  Мені болить, хоча я приїхав у місто, в якому не був до 28 серпня жодного разу. Я відчув, що це виклик у моєму житті, виклик моїй репутації і  моїм можливостям»,

– розповів Сергій Опря під час проектної толоки «Щасливе місто» – заходу,  організованого його командою для встановлення контакту з місцевою аудиторією та збору ідей щодо покращення рівня життя в Острозі.

автобіографія

У залі Будинку культури на толоку зібралося до 20 людей, серед них: пенсіонери, громадський активіст, декілька викладачів із Острозької академії, та більшість все ж – студенти. Четвертокурсник економічного факультету Роман Скорий запевнив, що співпрацює з Сергієм Опрею, бо ідеї цього кандидата йому близькі і за роботу грошей не отримує і отримувати не буде. Так само кажуть і студенти, які роздають на вулицях брошурки «Щасливе місто Острог».

Присутні наввипередки розповідали про проблеми, що їх турбують: безпритульні собаки, відсутність у місті якісного Інтернету, басейну, ефективного транспортного сполучення, догляду за прибудинковими територіями тощо. Пізніше організатори поділили усіх на три групи для реалізації проектів, на кожен з яких пообіцяли виділити 10 тисяч гривень за рахунок фонду «Відкритий обрій».

Та Сергій Опря не покладався лише на чужі враження, а й сам зробив дослідження, результати якого продемонстрував у презентації: відсутність табличок на будинках, розбиті тротуари, забруднення. «Стан смітників в Острозі не надихає», – зазначив кандидат.

Сергій Опря

DSC_0757

DSC_0759

DSC_0788

На толоку покликали і студентів-журналістів. Третьокурсниця спеціальності «Журналістика» розповідає, що студенти мали виконувати роль асистентів київських журналістів, які на захід так і не з’явилися. До того ж за хорошу роботу попередньо пообіцяли цінні подарунки.

«За кілька днів до толоки нас зібрала пані Вікторія (Вікторія Волинчук – юрисконсульт Острозької академії) і розповіла, що це має бути і для чого нас там треба.  Нас запевнили: буде неполітична подія. Вікторія наголосила, що повинні приїхати журналісти, зокрема київські. А ми могли б бути в них асистентами. Також вона сказала, що соцхакер Андрій Лобов проведе для нас майстер-клас і впродовж нашої роботи на толоці він визначить п’ятьох найкращих, а комусь запропонує роботу і нагородить цінними подарунками. Здається, йшлося саме про смартфони».

Вочевидь, роздача смартфонів не вписувалася в межі передвиборчої агітації Сергія Опрі. У декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік, яка лежить у Острозькій РВК, – лише прочерки. Коли переглядаєш документ, мимоволі виникає питання, чи щасливий сам мер «щасливого міста»? За поданою інформацією, Сергій Опря останніх два роки не отримує зарплатні, також не має земельної ділянки, квартири чи навіть гаража, те ж стосується і засобів пересування. Кандидат каже, що коли розійшовся з дружиною, квартиру віддав дітям. Підтримували його батьки, а він своєю чергою допомагав їм розвивати власний бізнес. Офіційного доходу, за словами Опрі, не було. У графі «Посада» рукою кандидата написано «генеральний директор» у ТОВ «Фінансово-правова група «Параграф».  Варто зазначити, що сайту чи навіть електронної пошти у цього ТОВ немає.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Гроші на агітаційні брошурки (і не тільки) Сергій Опря бере у брата, у вже вище згаданого Благодійного фонду «Відкритий обрій», і, за його словами, навіть друзі скидають по 1000-2000 гривень.

«Старші люди мене питають: «Що ви вже зробили або що ви нам пообіцяєте?» Я кажу: обіцяти нічого не буду. Зробити – зараз ми зібралися між собою працюємо, ось це ми щось робимо вже»,

– казав на толоці Сергій Опря. Та жирним шрифтом у брошурці все одно підкреслив: «Зроблю все можливе, щоб Острог прославився на весь світ». Амбіційно. А нам залишається вірити, що зможемо стати щасливими, не покладаючись на жодного кандидата.

Віталія КУШМИРУК