Роберт Коваль: Мій програш на виборах – це, по суті, новий старт…

0
1419
Реклама

Коли після виборів пройшов майже місяць, цікаво дізнатися, чим займаються екс-кандидати в мери Острога. Першим, з ким вдалося поспілкуватися –  Роберт Коваль. Ось що вдалося довідатися…

Як ви прокоментуєте результати виборів: чи очікували, що вони будуть саме такими?

В загальному, результати були передбачуваними. Звісно, я не сподівався на перемогу, але все ж думав, що за мене проголосує більша кількість острожан.  Що, на вашу думку, стало перешкодою для перемоги у виборах?

Для того, щоб організувати хорошу передвиборчу компанію, перш за все, потрібно мати потужну команду, до чого я і прагнув, і чого майже досягнув. Також, важливим у кампанії є час та гроші. Оскільки я студент, через навчання та  брак фінансування не мав вдосталь можливостей для проведення повноцінної агітаційної роботи. Але, загалом, я міг би проводити більше зустрічей. І це, я вважаю, було основним недоліком моєї передвиборчої кампанії.

Вами була створена доволі багатообіцяюча передвиборча програма з багатьма пунктами, що стосувалися туризму, дозвілля, впорядкування міста. Чи збираєтесь ви втілювати ваші задуми навіть за умови вашого програшу на виборах?

Звісно, я не думаю зупинятися на шляху до реалізації моїх задумів. Просто намагатимусь втілювати все в рамках громадської організації «Третя Позиція», керівником якої я є.

Чи є якісь проекти з вашої програми, які вже почали втілюватись у життя?

На сьогодні, одним  із проектів, який організовує громадська організація «Третя Позиція», є  акція «Святковий посткроссинг». Особливість проекту – об’єднання українців з усіх куточків країни. Чи то захід, чи схід.  Це можливість отримати сюрприз від незнайомої людини, або зробити приємне комусь іншому. Єдине, що потрібно для участі в акції – це бажання зробити людям неочікувану  радість до зимових свят.

Також,  зараз  в Україні почала діяти система місцевих петицій. Тому було б добре, щоб про це більше знали на місцях. Наше завдання – довести до відома мешканців Острога, що кожен, хто має якісь ініціативи, може звернутися до влади з власними пропозиціями.

Як ви прокоментуєте  вашу петицію  до президента України, в якій ви висловлюєте пропозицію заборонити голосувати людям, що визнані судом недієздатними, громадянам пенсійного віку та громадянам, які на період виборчого процесу перебувають на державній службі. Чи  якимось чином  змінила ця петиція ставлення людей до вас? Якою була реакція населення?

Ідея написати петицію зародилася вже давно, просто лише після цих виборів вдалося її оприлюднити. На жаль, петиція не здобула підтримку серед населення. На сьогодні, всього лише 65 людей розділяє мою думку. В  принципі, через те, що мало хто взагалі знає, що така петиція існує. І за умови гучнішого піару, однодумців було б більше. Але  я й досі переконаний в доречності моєї пропозиції Президенту. Впродовж  двадцяти років на виборах активно використовується адмінресурс та підкуп виборців. На чергових місцевих виборах це було не виключенням, достатньо промоніторити ЗМІ. Якщо прослідкувати, який основний вік електорату багатьох партій, то можна з’ясувати, що це люди за 60. Більшість з них готові продати свій голос за гроші чи іншу матеріальну винагороду. Воно й не дивно, адже за пенсії в Україні важко прожити, тому вони й беруть ці подачки. Мені подобається приклад Данії, де голосувати можуть виключно платники податків. Саме вони можуть зробити справді усвідомлений вибір.

Після виборів пройшло вже чимало часу.  На  посаді мера ваш екс-конкурент, Олександр Шикер. Чи підтримуєте ви з ним зв’язки?

Так, ті проекти, які розробляються в організація «Третя позиція» так чи інакше вимагають участі мера і міської ради. Тому безперечно, що я співпрацюю з Олександром Шикером і органами місцевої влади загалом.

Не дивлячись на результати виборів,  безсумнівно це великий досвід. Чи плануєте ви в майбутньому знову брати участь у виборах?

Так, планую. Ідеї, які я відстоюю, я хочу реалізувати. Мій програш на виборах – це, по суті, новий старт, це мотивація розвиватися, йти далі і працювати ще більше.

Спілкувалася Ірина Покотильська

Реклама

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here