Громадська приймальня Української Гельсінської спілки в Рівному та юридична клініка НаУ ОА «Pro Bono» визначать, як місцева влада забезпечує реалізацію прав людини в Острозі. За результатами моніторингу міська влада отримає рекомендації щодо покращення своєї роботи.
Про це повідомили представники моніторингової групи на презентації програми «Місцевий індекс прав людини» 21 травня.
«Ми не налаштовані проти влади, ми хочемо, щоб вам більше довіряли», – пояснює значення моніторингу для влади член моніторингової групи Арсен Іщук.
Моніторинг дотримання прав людини з боку влади в Острозі – це частина всеукраїнського проекту «Національний індекс прав людини». Нині моніторинг вже провели у 19 містах. Найвищу оцінку поки що отримав Маріуполь – 100 %.
Моніторинг проведуть за дев’ятьма критеріями: безпека громади, навколишнє природнє середовище, охорона здоров’я, гідний рівень життя, освіта та культурний розвиток, соціальний захист для вразливих категорій, умови праці, право на інформацію, добре врядування (чи місцева влада відкрита для громади та ЗМІ, чи є гаряча лінія, чи є співпраця з правоохоронними органами).
Інформацію братимуть з публічних сайтів відділів та установ влади, якщо її бракуватиме – звертатимуться безпосередньо до відповідального органу.
Міський голова Олександр Шикер під час презентації запитав, як це вплине на роботу місцевої влади:
-який це буде мати позитив? Якщо ніякого позитиву немає, то для чого його проводити?
Членкиня моніторингової групи Марія Цип’ящук відповіла, що моніторинг – це погляд на роботу ззовні. Вона ж пояснила, що за результатами моніторингу місцева влада отримає перелік рекомендацій. Дотримуватися їх чи ні – визначать самі представники місцевої влади.
Нині приймальня Української Гельсінської спілки в Рівному та юридична клініка «Pro Bono» вже почали аналізувати сферу соціального захисту, доступ до інформації, захист персональних даних, добре врядування та гідний рівень життя в Острозі. Член групи Арсен Іщук пояснює, що виникають проблеми з повнотою інформації, вказаної на офіційних сайтах:
«Ось є на сайті статут, але з нього лише титульна сторінка. І невідомо, що там далі вказано, але воно по суті є».
Моніторинг планують закінчити до середини липня. Після завершення його презентують громаді.