Дебати ГБС: фінальна промова

Уже зовсім скоро Михайло Онуфер покине свій пост, а Братство Спудеїв буде мати нового очільника. За це почесне місце будуть боротися В’ячеслав Бондар та Мирослава Клічук. Оскільки обидва кандидати вже мають затверджені передвиборні програми, а студенти з ними ознайомлені – у вівторок, 15 березня, відбувся заключний етап виборчої гонки, а саме – дебати.

Студенти почали збиратися ще задовго до початку, між собою вино обговорювали тему передвиборчих перегонів. Коли ж усе розпочалося, в аудиторії П-5 майже не було вільних місць. Тут відразу можна звернути увагу на те, що майже всі члени команди В’ячеслав Бондаря сиділи разом, проте команда Мирослави Клічук сиділа хаотично, навіть не відомо чи всі члени були присутні.

Як і годиться, вступне слово було за ще чинним головою БС Михайлом Онуфером. Він був координатором дебатів –  ознайомив присутніх із регламентом і, представивши кандидатів, надав їм слово. Згідно жеребу, першою виступала Мирослава Клічук. Її промова полягала у трактуванні власної передвиборчої програми:

IMG_7686

– Наша програма – це є план дій, які підготовлені командою небайдужих людей, яким цікаво зробити щось нове для академії. Програма охоплює різні аспекти студентського життя. Наша команда, яка складається з представників усіх факультетів намагалася знайти те, що цікаво кожному факультету, але це думки обмеженої кількості людей, а ми вважаємо, що студентське самоврядування – це не Голова братства, це не колегія братства, а це кожен студент, який бажає організувати своє життя так, як хоче і який має на це повне право.

Після промови посипалися питання, і першим їх ставив В’ячеслав, який помічав усілякі неточністі і намагався на цьому наголосити. В’ячеславБондар захотів уточнити, навіщо створювати окремий підрозділ для всіх факультетів із вирішення житлових питань, якщо кожен факультет уже має такий підрозділ. Однак пані Клічук досить ґрунтовно пояснила свою позицію: «Стосовно житлового підрозділу: те, що вони є на факультетах – це чудово, але, якби ще був конкретний підрозділ у Братстві, який об’єднав би зусилля всіх тих, хто працює на факультетах – одна людина, яка безпосередньо зверталася б до адміністрації та представляла інтереси всіх, це було б набагато ефективніше».

Далі поставити запитання отримали змогу слухачі. Варто зазначити, що гострих, провокативних питань від присутніх не було. Більше резонансу було від обмовки, коли Мирослава випадково видала себе за ГБС, ніж від самих запитань.

У своїй промові В’ячеслав Бондар, як і його опонентка, презентував свою програму. Однак на пояснення кожного пункту він витратив значно більше часу, ніж Мирослава Клічук:

IMG_7756

– Я почну з представлення своєї програми і перший пункт про відновлення активного членства  та минулого престижу БС як громадської організації. Ми хочемо наблизитися до цього, ба більше –  зробити це реальністю. Для того, щоб громадська організація була не тільки на папері, а щоб люди, які не входять до складу БС теж могли займатися громадською діяльністю під патронатом Братства.

І останній пункт: повернення баранчиків до парку.

Щодо запитань, то тут все було значно гостріше. Мирославу Клічук, зокрема, цікавило, чи будуть люди, які особисто В’ячеславу Бондарю обіцяли надання коштів, допомагати іншим кандидатам у разі його поразки. Відповідь прозвучала не відразу, однак В’ячеслав Бондар сказав, що спонсори, яких він уже знайшов, будуть співпрацювати з будь-ким, хто переможе у виборах.IMG_7771

Не менш активним був і зал – було багато запитань. Бурхливі емоції викликало запитання Аркадія Ткачука:

– Я аспірант, зі студентами спілкуюся менше, тому ні Вас, ні іншу кандидатку, у принципі, я не знаю, але я вже знав багатообіцяючого політолога і я вже, можливо, як студент не такий наївний. Я взяв у Братстві Вашу офіційну програму, бо до того я ознайомлювався з нею виключно на «Підслухано» і в соцмережах – і опаньки: ні про членство, про яке Ви казали першим пунктом, ні про престиж академії, ні про сайт, ні про кіберспорт, ні про телебачення, ні про баранчиків у вашій програмі намає. Програма порівняно з тією, яка побутує в соцмережах виглядає «жидінько». Проте навіть у цій «жидінькій» програмі, на 13 пунктів, лише одна інновація – скринька БС, усе. Як Ви поясните невідповідність Вашої програми Вашим популістським закидам, у тому плані, що інновацій у Вашій програмі реально немає?

UDkjm2_f5uc (1) nGezUcCxozs

Бондар, звісно, намагався всіляко відхреститися, мовляв, що він має право впродовж передвиборчої кампанії змінювати програму. Проте факт залишається фактом – не поданий вчасно документ може значно підірвати авторитет В’ячеслава Бондаря.

Останнє запитання на дебатах, яке стосувалося обох кандидатів, поставив Михайло Онуфер:

– 440 років Академії: можливо Ви вже думали, що будете робити суто від Братства?

– Уже є таке підґрунтя, що вже реалізоване – це положення Культурно-мистецького центру про набір талановитих людей для святкування дня університету. Буде проходити відбір на кожному факультеті, в результаті чого ми зробимо один повноцінний концерт,

– відповів В’ячеслав Бондар.

Однак зазначимо, що ініціатором такого заходу, усе ж виступила адміністрація.

– Наша команда розробила три заходи: перший: «Мандрівка стежками Острожчини»; випуск кулінарної книги; «Ми різні, але ми єдині: ми любимо ОА»,

– звітує Мирослава Клічук.

Дебати викликали інтерес в аудиторії. Питань було більш, ніж достатньо, проте не кожен зміг висловитися. Згідно з регламентом, встановленим Михайлом Онуфером, на запитання було виділено всього лиш по 5 хвилин.

А завершилося все напутнім слово Михайла Онуфера:

– По-перше, хотів би попросити Вас, аби ви ходили на різноманітні зустрічі, особливо на звіти – це потрібно, щоб знати куди БС витрачає кошти, тобто це у Ваших же інтересах, а по-друге, попрошу, щоб Ви прийшли на вибори, оскільки кожен голос важливий.

Нагадуємо, що вибори пройдуть у четвер, 17 березня.

Репортаж: Артур Краснопір

Фото: Катерина Хорощак