Дебати –  новий тренд, який захопив молодь (інтерв’ю з головою осередку)

Євген Синчук прийшов у дебати в 2016 році. Тепер він – голова дебатного осередку і розповідає нам про посаду, плани,  плюси  дебатів, а також ділиться лайфхаками про те, як переконати людину у правильності своєї думки.

«Я прийшов у дебати у 2016 році.  Ми з товаришем Богданом Сітарським брали участь в “Осінній дебатній школі” , що була в Острозі. Там взяли 2 місце, програвши у фіналі. Пізніше я брав участь у ще декількох турнірах, зокрема і від ФДУ (Федерація Дебатів України – ред.), і від інших організацій (брендів). Також відвідав турніри: міжнародний “Мост- БГУ” в Мінську. Це був мій перший міжнародний досвід, який пізніше мені дуже допоміг подивитись на дебати з іншого боку». 

Він розповів, що раніше планував розвивати дебати у Рівному. Але цим зайнялася інша людина, тому Євген став головою дебатного осередку в Острозі.

«Трішки більше відповідальності, але думаю, що я впораюсь.  Якщо бажання не зникне за ці три місяці канікул, то будемо працювати», – посміхається.

Також Євген розповів, що є різні моделі гри у дебати. В Острозі грають за моделлю британського парламенту: у грі беруть участь 8 учасників. Гра ведеться між урядом та опозицією. Євген пояснив, що вони грають за цією моделлю, тому що вона  простіша і зрозуміліша за інші.

Євген  виділив лише дві проблеми осередку:слабку відвідуваність досвідчених гравців та відсутність новачків, які постійно цікавилися б дебатами.

«Ми хочемо зайнятися дебатами серед острозьких школярів. Це ідея Анастасії Верховецьокої, і ми плануємо її розвивати. Другий момент – це зняття ролика для дебатного осередку, щоб заохочувати молодь брати участь у дебатах. І з 2014 року проводиться дебатна школа, хочеться, щоб вона проводилася регулярно, щоб був стабільний турнір. А тоді вже можна буде говорити про ЗУДЛ (західноукраїнська дебатна ліга). Також я хотів би проводити дебати раз у два-три тижні, заохочувати нових учасників, заручитися підтримкою Братства спудеїв, проводити кава-брейки, запрошувати (дистанційно) кваліфікованих суддів, можливо, організовувати тренінги з ораторського мистецтва».

«Молоді завжди подобалися нові тренди, які до цього не були популярними. Ось і дебати – це новий тренд, який захопив студентство. Мені здається, що в дебатів є всі шанси залишитися на цій хвилі тренду, тому що не вся молодь захопилася ними, ще є де розвиватися і чому вчитися. Плюс – для молодих людей, які не впевнені у собі, є можливість набратися сміливості, навчитися висловлювати свою думку… Дебати дають нам впевненість у собі, сприйняття критики, можливість логічно та зважено відповідати на неї, можливість різностороннього розвитку, комунікацію з новими людьми, подорожі,. Окрім того, на дебатні засідання, до прикладу, у Рівному, часто приходять люди старшого віку, щоб подебатувати, послухати, висловитися».

Голова осередку не може виділити ніяких мінусів дебатів. «Можливо, з часом, комусь це набридає»,- додав Євген.

«У короткому спілкуванні з незнайомою людиною ви зможете зрозуміти не лише її погляди на ту чи іншу  річ , але  і те,  як її краще переконати.  Якщо це хтось, хто мислить науковими термінами, то потрібно логічно доводити, аргументувати, наштовхуючи на те, щоб ця людина сама прийшла до висновку. А для когось важливе ораторське мистецтво, креативний підхід, харизма. Просто потрібно це все відточити».

Софія ГРИЗОВСЬКА

Фото авторки