Незабаром з’явиться міні-Вікіпедія про Острозьку академію

«Літопис ОА» – мультимедійна онлайн-енциклопедія подій, традицій та постатей, які зробили університет таким, яким він є на сучасному етапі.

Спільний проект музею книги, гуманітарного факультету та наукової бібліотеки Острозької академії презентували 12 травня.

Він має бути пізнавальним, просвітницьким, простим, доступним, легким в управлінні. А найголовніше – цікавим. Я хочу поєднати розваги, дослідження, навчання. Також плануємо додати до проекту елементи гри й азарту. Це має бути свого роду міні-Вікіпедія про Острозьку академію,

– Андрій Цапін.

Для проекту створений окремий сайт (адреса буде оприлюднена пізніше). На ньому можна перейти за двома режимами: «Заснування» та «Відродження». У кожному з них є три підрозділи: «Епоха», «Події», «Особи».

У розділі «Заснування» маємо інформацію за роками давньої Острозької академії, а саме – із 1576 до 1636рр.

Перейшовши в підрозділ «Епоха», можемо знайти інформацію про все, що відбувалося в конкретному році (рік обираєте самостійно) у світі; «Особи» – інформація про осіб, які того року  були причетні до Острозької академії; «Події» – події, які відбулися в певному році й стосувалися університету.

222

У розділі «Відродження» буде розміщена інформація про сучасну академію за тим самим принципом, що й «Заснування».

Важко назвати Острозьку академію пересічним вишем. Академія – це космос, який зародився 440 років тому й дав потужний поштовх не лише українській, а й європейській науці та культурі. Однак, як і все величне, історія ОА має багато таємничого та невідомого,

– Катерина Дудар, координатор контент відділу проекту “Літопис”.

Олеся Боровець