Зустріч із письменниками Рівненщини Вікторією Ушарук та Миколою Пшеничним відбулася в Острозькій академії 12 березня.
Микола Пшеничний розпочав зустріч із читання власного вірша та розповіді про Тараса Шевченка. Він зауважив, що у школах про Шевченка вивчають небагато. Мовляв, на це вплинула радянська система освіти. Цим він висвітлив те, що більшість людей навіть не підозрюють, що на їхніх теренах бував Шевченко. Також він презентував свою книгу “Прощай, убогий Кос-Арале…”.
“У вас я не міг не побувати цими березневими шевченківськими днями, тому що він був тут. Кожен із нас має право вибирати шляхи у цій долі, якими йому пройти, проїхати, пролетіти, проспати, пропрацювати і так далі. Шевченко вибрав цей маршрут, цю дорогу до Острога, до Дубна, до Почаєва, до козацьких могил”, – зазначає письменник.
Після виступу Миколи Пшеничного, свої книги та вірші презентувала Вікторія Ушарук. Зокрема, вона презентувала книги про інтерв’ю зі сліпим перекладачем із Рівного Василем Ящуком. Вона зазначила , що хотіла б вступити до Острозької академії і додала:
“Знаєте, одна з причин, чому я хочу навчатися на факультеті романо-германських мов – це ось такі люди як Василь Ящук. Вони для мене приклад, стимул. Коли і люди з різними дефектами, різними проблемами, і здорові добиваються значних вершин. Вони йдуть до того, чого вони хочуть. Коли ти маєш змогу знайти будь-яку книгу світу, маєш змогу вивчити будь-що, побачити будь-що, дізнатися, почути, розповісти, чому б не йти до своєї цілі?», – ділиться Вікторія.
По закінченню зустрічі Микола Пшеничний ділиться своїми думками:
«Студенти повинні винести, насамперед, думку про те, що Шевченка ми ще дуже мало знаємо. Його треба відкривати, досліджувати і не вірити багатьом публікаціям про нього, тому що Шевченко був дуже складним. Він був мешканцем ХІХ століття, але він наш сучасник і більше ніж мільйони інших. Він буде сучасником і для майбутніх поколінь. Це по-перше. По-друге, у нас дует був із юною талановитою поетесою і літературознавицею Вікторією Ушарук. Студенти академії повинні задуматись, що ось у такому віці вона вже має 7 виданих книг, і на підході ще декілька. Випадково так сталося , що сьогодні ми зустрілися. Я планував окремо приїхати, вона – окремо. Ми поєднали приємне з корисним”, – розповідає письменник.
На зустрічі були присутні не лише педагоги та керівний склад академії, а й студенти. Своїми враженнями поділився студент першого курсу журналістики Андрій Василюк:
«Не дивлячись на те, що біографія Тараса Григоровича, здавалося б, відома до дрібниць, Микола Пшеничний зацікавив мене окремими, раніше невідомими для мене фактами з життя та творчості Кобзаря. Як ось, наприклад, його думка стосовно існування двох Кобзарів — надзвичайно цікава теорія. Також я дізнався про талановиту молоду поетесу, яка приємно здивувала своєю творчістю”, – зазначає Андрій.
До слова, письменник вже не вперше приїздить до міста та навідується до Острозької академії.
Ольга ГРИНЧУК