Зустріч у межах проекту «Ті, хто відроджували Острозьку академію» відбулася в НаУ«ОА» 11 квітня. Зі студентами спілкувалися Роман Василишин та Василь Берташ, які долучилися до відновлення університету.
Гості розповідали про історію відродження альма-матер, ділилися фактами з життя академії та секретами успішного відновлення академії.
«Почалося все 1993 року, коли я був на посаді голови обласної держадміністрації. До мене завітав тодішній міський голова Микола Грищук і запропонував відродити Острозьку академію. До того часу про заклад я ніколи не чув. Місто асоціювалося із психіатричним закладом. На сьогодні Острог – це Острозька академія, а тоді – тільки так», – розпочав свою промову Роман Василишин.
Він пригадав цікаві випадки з життя, що пов’язані з університетом, і нагадав про головну особливість закладу:
«Спочатку я сумнівався у всьому: і в ректорі, і в собі, і в тому, що Острозька академія стане такою. Лише через років 8-10 я побачив, як зростає чудо. Два роки тому один прокурор сказав мені: «В Україні залишилося два заклади, у яких не беруть хабарі: це Києво-Могилянська та Острозька академії». А моя племінниця навчалася в медінституті, де перед іспитом збирали по 50$».
Своїми спогадами про розбудову університету поділився Василь Берташ:
«Треба було щось робити, залучати якісний викладацький склад в академію, адже це впливає на знання студентів, на рейтинг закладу. І ми вирішили побудувати академмістечко, аби залучити педагогічний склад і надати кожному із них будинок у власність. Де взяли гроші? Ми створили благодійний фонд і на ті кошти побудували 16 будинків та спортивну зону».
Ректор Острозької академії Ігор Пасічник доповнював спікерів, зокрема наголосив, що Острозька академія – це результат командної роботи.
«Мені дуже сподобалася розповідь гостей на цій зустрічі. Я багато дізналася про те, як будувалася Острозька академія, зрозуміла, що це було не так легко, це була тотальна праця. Я пишаюся тим, що навчаюся закладі, який був побудований з нуля. Роман Василишин та Василь Берташ вільно з нами розмовляли, нічого не приховували, все було в невимушеній обстановці. На маю думку, кожен студент має знати історію свого університету», – поділилася думками про захід студентка Надія Кривко.
У кінці заходу гостям за традицією вручили подарунки: їхні портрети у вигляді козаків-херувимів.
Нагадаємо, проект «Ті, хто відроджували Острозьку академію» присвячений 25-ій річниці відновлення університету.
Вікторія КОНОНЧУК