Що почитати? Поради від випускників НаУ ОА

Ми продовжуємо серію публікацій “Що почитати?”. Цього разу своїми mustread поділилися успішні випускники НаУ ОА.

 

Перший заступник голови Рівненської обласної ради Олександр Корнійчук (ПІМ, документознавство та інформаційна діяльність, 2004 рік випуску):

 

«Один із традиційних і ефективних шляхів саморозвитку – читання. До мого рекомендованого списку потрапило ще дві книги, які варті уваги:

«Бенджамін Франклін. Біографія». Це історія видатної людини, яка стала одним із засновників американської держави. Захоплююча автобіографія про формування особистості, поглядів і політичних переконань.

Ще одна потужна книга, яка розкриває одну із найважливіших проблем у суспільстві і допомагає краще зрозуміти причини, що сприяють процвітанню держав та їхньому занепаду – «Чому нації занепадають». Обов’язково рекомендую для прочитання всім, хто цікавиться політикою, економікою та майбутнім сучасного світу».

 

Журналістка-міжнародниця Віталія Кушмирук (Гуманітарний, журналістика, 2017 рік випуску) рекомендує:

 

«Сфера» Дейв Еґґерс. Трохи про сучасні реалії та сказ в соцмережах; про те, що будь-хто має право на приватність. Антиутопія і аж коробить в кінці від того всього. Мені подобається, коли виникають такі бурхливі емоції. Але все просто і зрозуміло. Незважаючи навіть на паскудний український переклад.

«Осина фабрика» Ієн Бенкс. Бо під час прочитання було таке враження, ніби в мене в голові мішається бетон. Багато натяків в тексті на кінцівку, яких я за першим разом не помітила. Але брудно доволі.

«Мартін Іден» Джек Лондон. Здається, для сучасної молоді, яка дуже вип‘ячує свою особливість і ні-на-кого-не-схожість, – те, що треба. Про наше сприйняття світу, яке змінюється, про те, як гучно руйнуються авторитети. У мене в житті був схожий період. Цікаво, загалом.

«Людина розумна» Ювал Ной Харарі. Дає загальне розуміння багатьох процесів в історії. Хоча потрібно дуже довіряти автору, бо багато фактів хотілося гуглити і перевіряти, чи дійсно аж так.
Радила ще б, певно, Джорджа Оруелла «1984» і «Колгосп тварин», якщо хтось ще не читав».

 

Менеджер з адвокації Віктор Артеменко (РГМ, 2013 рік випуску):

 

 

 «Людина у пошуках справжнього сенсу» Віктор Франкл. Книга австрійського психоаналітика, який був в’язнем у концтаборі, де знайшов підтвердження своєї теорії – логотерапії. Дуже раджу цю книгу, тим хто постійно вагається або готується приймати важливі життєві рішення. Вона влізає в кишеню і може бути надійним супутником в дорозі.

«Сила звички» Чарльз Дахігг. У книзі є умовних 3 розділи – зміни в собі, зміни в компанії, зміни в суспільстві». Автор розбирає з чим пов’язані звички, як їх викорінювати чи створювати. Окрім цікавої теорії, наведені дуже хороші приклади з особистими історіями. Для себе я змінив розпорядок дня, зменшив в рази споживання кави та алкоголю, а також запровадив кілька цікавих форматів нарад у командах, у яких працюю.

«The last, but not the least – Почни з ЧОМУ» Саймон Сінек. Якщо не помиляюся, автор виступав із TED talk на цю тему, але книга варта уваги для тих, хто хоче розібратися, як будувати власну діяльність чи діяльність своєї організації.  Золоте Кільце каже, що перед початком будь-якої справи потрібно зрозуміти ЧОМУ ми це робимо, потім ЯК, тоді наше ЩО буде якіснішим».

 

Радниця голови Рівненської обласної державної адміністрації Ірина Михайлевич (Гуманітарний, журналістика, 2017 рік випуску) пропонує немалий список «мастрідів»:

 

 «SAPIENS. Коротка історія людства»  Юваль Ной Харарі. Обов’язково для тих, хто пропустив повз вуха курс історії. Автор Юваль Ной Харарі доклав гігантських зусиль щоб узагальнити і систематизувати масу даних, тому не дивно що Марк Цукерберг назвав «Sapiens» унікальним дослідженням людського роду, а Білл Гейтс заявив, що взяв би її із собою на безлюдний острів.  Мені подобається, що тут мінімум дат та імен. Натомість книга допоможе зрозуміти  причинно-наслідкові зв’язки між тим, як розвивалась людина, і чому зрештою саме ця, фізично слабка, істота підкорила світ, як виникали і зникали цивілізації, навіщо нам культура, що таке «когнітивна революція» і чому «аграрна революція» – найбільший в історії обман. І так аж до наших днів, до останньої глави, що має назву «Кінець homo sapiens».

«Золоте теля» Ілля Ільф та Євген Петров.  Це роман, який я розібрала  на цитати. «Командувати парадом буду я», «Це вам не Ріо-де-Жанейро», «Не бійтесь, ви не в церкві – вас не обманять» – гострий та іронічний гумор великого комбінатора Остапа Бендера складає основну цінність цієї книги. Хоча і сюжет про пошуки багатства здатен вгодити навіть вибагливим любителям пригодницьких романів.  Тим, хто сумнівається, раджу також подивитись чудову екранізацію 1968 року.

«Брати Карамазови» Федір Достоєвський. Книги Достоєвського для мене – це завжди глибоке занурення. Як завжди в героїв романів Достоєвського, воно депресивне, сумне, з відчуттям безвиході. Після прочитання «Братів Карамазових» вам точне не буде солодко. Але це треба спробувати – принаймні, аби поставити галочку, що ви знайомі з літературною класикою. Роман до того ж змушує під час читання думати, робити свої висновки про просте і вічне, про цінності і духовність, про сім’ю, кохання і внутрішній конфлікт.

«Поклик предків» Джек Лондон. Почитайте, щоб зрозуміти, чи не зачерствіли ви. Не «Хатіко», але і тут історія про складне, непросте життя собаки на Алясці змусить заплакати навіть затятого скептика. Одна з кращих повістей Джека Лондона перекине вас на сувору північ у часи «золотої лихоманки», де всі живуть за законами сили.

«Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері. Та тут і не потрібні рекомендації. Нагадаю лише, бо навіть якщо ви читали її давно, ще у школі, то саме час перечитати її в дорослому віці.

«Майстер і Маргарита» Михайло Булгаков. Треба читати між рядків. І я не знаю чи хтось до кінця осягнув містику і філософію роману – є стільки версій трактування! Хтось каже, що це ляпас атеїстам, хтось бачить масонський слід, для інших це про співіснування добра та зла,  або все разом взяте. Пропоную і вам поламати над цим голову. Або навпаки – відкинути намагання розібратись в задумах автора, а просто сповна оцінити красу і несподівані повороти роману».

 

Експертка з вищої освіти Дара Мельник (Гуманітарний, культурологія, 2011 рік випуску) рекомендує:

 

 

«Марсіанин» Енді Віра. Про те, що якщо спокійно й з гумором вирішувати одну проблему за іншою, ти потрапиш додому – або деінде куди тобі потрібно.

Того ж автора «Артеміс». Про те, що своя дорога понад усе.

Цикл про Онор Харінгтон Девіда Вебера. Про честь, тактику й образ людини, що веде за собою.

Цикл семи книг про Гаррі Поттера. Про дружбу, важливість дбайливо продуманого плану (Дамблдорового у цьому випадку) і про те, що деякі книги читаєш завжди.

«Я і Ти» Мартіна Бубера. Про те, що доки є можливість Ти, а вона ніколи не зникає, ти не будеш на самоті.

 «Картографія води» Майка Барвела (якщо вдастся знайти). Про Аляску й вчування в окремі місця і миті».

Денис ГАВРИЛЮК

Головне фото

Читайте також:

Що почитати? Поради від студентства ОА

Що почитати? Поради від викладачів НаУ ОА