«Як відчую, що зробила на цій посаді все можливе, подумаю, куди рухатися далі» – Віталія Кушмирук

0
356
Реклама

Журналістика – це професія, яка охоплює усі сфери життя суспільства: від культури до міжнародних проблем. Кожен студент-журналіст неодноразово замислюється над тим, що йому справді до душі і з чим він хоче працювати у майбутньому.

Віталія Кушмирук закінчила бакалаврат журналістики в Острозькій академії. Зараз вона працює у міжнародному відділі телеканалу «Інтер». Віталія поділилася власним досвідом роботи журналістом-міжнародником і розповіла, які можливості та навички можна отримати, працюючи у цій сфері.

Чому ти обрала міжнародну журналістику?

Це вийшло випадково, насправді. Мені запропонували роботу, і я пішла. Але, незважаючи на це, я б все одно пішла в міжнародну журналістику, думаю. Про це я завжди мріяла, але скоріше через якісь романтичні штуки, на кшталт постійних роз‘їздів за кордоном. Зараз розумію, що це важко, але мені подобається міжнародна тематика. Проблеми масштабніші, можна відслідкувати якісь світові тенденції. Простіше кажучи, мені це цікавіше. До того ж, можна попрацювати з найрізноманітнішими світовими джерелами, щодня практикувати мову, постійно дізнаватися щось нове.

За період роботи у міжнародному відділі ти їздила закордон?

Тільки приватні поїздки. Від міжнародки – ні.

Відсутність закордонних відряджень тебе не розчаровує?

Ні, всьому свій час. Поки що я не відчуваю, що дорослá до того. В нас на каналі за кордоном працюють люди з багаторічним досвідом. Коли я на них дивлюся, розумію, що мені ще не час.

Які завдання ставить перед тобою редактор?

Редактор ніяких не ставить. У мене є обов’язки, до яких зобов’язує посада. Я шукаю важливі новини за день, і потім пишу сюжети.

Твоя робота передбачає пошук інформації в іноземних джерелах. Для цього потрібно добре розуміти англійську. Що тобі допомогло/допомагає краще її засвоїти?

Вчила просто. У школі поглиблено, а в університеті самостійно. Всі фільми іноземні дивлюся англійською, читаю новини англійською. Ніяких трюків, просто вчила.

З якими труднощами доводилося боротися аби отримати роботу на одному з популярних всеукраїнських телеканалів?

Довелося багато і швидко вчитися. Знань, які я отримала в університеті, бракувало. Мене багато критикували. До того ж я важко переносила критику, тому і з цим доводилося боротися.

Виходить, що для журналістів важлива практика. Як ти вважаєш чи варто журналістиці вчитися в університеті?

Так, але, може, не чотири роки. Я потрапила на «Інтер» завдяки академії, так чи інакше. До того ж, перші два курси дали мені дуже хорошу базу. Я вмію працювати з текстами, перевіряти джерела, знаю, де шукати ту чи іншу інформацію і як відрізнити хороший матеріал від поганого. Я думаю, що на іншій спеціальності мене б цьому не навчили.

Під час студентських років ти часто подорожувала. Це якимось чином допомагає у роботі?

Певно, що так більше, ніж ні. Це дало мені знання мови і орієнтовне знання людей та ситуації в тій чи іншій країні. І, так чи інакше, легше писати про ту країну, де ти була. Подорожі зробили мене більш відкритою і розширили кругозір. Я відчуваю, що маю якийсь досвід, маю чим поділитися, чи навіть підтримати якусь розмову в міжнародці.

Ти брала участь у міжнародних студентських обмінах чи використовувала можливості різноманітних тревел-програм?

І те, й інше.

Можеш щось порекомендувати для майбутніх мандрівників із власного досвіду?

Чим більше подаєшся – тим більше проходиш. Не сумніватися. А також – у подорожах багато спілкуватися, випитувати, цікавитися.

Чи не виникало у тебе бажання змінити професію чи напрям у журналістиці?

Поки що гострого бажання щось кардинально змінити немає. Але, звичайно, що на одному місці все життя не лишатимуся. Як відчую, що зробила на цій посаді все можливе, подумаю, куди рухатися далі.

Наталія ПОПЛАВСЬКА

Фото: соцмережі

Реклама

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here