Скільки ДТП стається на Рівненщині (ІНФОГРАФІКА)

Дорожньо-транспортні аварії посідають 9 місце серед причин смерті та становлять 2,2% всіх смертей у світі.

За даними Патрульної поліції щодоби в Україні відбувається близько 395 аварій, у 2017 році цей показник становив – 445 аварій, а у 2018 – 411.

Кількість ДТП на Рівненщині

На графіку ми бачимо спад кількості аварій за 2018-2019 роки.

*джерело – Патрульна поліція України 

Зменшення кількості ДТП у Рівненській області можна пояснити кількома факторами, коментує адвокат з Адвокатського об’єднання “Кредо” Вадим Володарський:

«Можливо, у регіоні поремонтували дороги, або економічна ситуація (стали менше їздити), або більше ДТП без постраждалих стали оформлювати за допомогою “європротоколу”, і поліція про них просто не отримує інформації».

Також, порівняно з 2017 у 2018 році підвищили покарання за порушення правил дорожнього руху, встановили обмеження швидкості руху транспорту по місту до 50 км/год, а штраф за його порушення зріс від 510 гривеь до 3400 гривень.
Стосовно нетверезих водіїв, що спровокували ДТП: покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 12 років із позбавленням права керувати транспортними засобами. Повний перелік покарань за порушення правил дорожнього руху у 2019 році можна знайти за посиланням. 

Для порівняння наведемо показники сусідньої Волинської області.
Однак, потрібно врахувати, що кількість може відрізнятися через більшу площу території, густоту населення та якість доріг.

Нижче ми бачимо кількість ДТП Рівненщини за участю неповнолітніх.

Статистика ДТП по районам Рівненщини

Найбільша кількість аварій спостерігається у Рівненському, Дубенському та Сарненському районах.


*Дані з Департаменту патрульної поліції Національної поліції України.

Найбільше ДТП на Рівненщині зареєстровано на трасі – Р-05 Городище-Рівне-Старокостянтинів (Через Сарни) – 66 ДТП у 2017 році, 26 у 2018 році, 14 – у 2019 році.

Найпоширеніші причини ДТП на Рівненщині

За даними Патрульної поліції України (визначено за кількістю постраждалих) найбільше аварій стається через зіткнення та наїзд на пішохода.

За даними Департаменту патрульної поліції Національної поліції України причиною аварій є перевищення безпечної швидкості.


*Другий графік ілюструє судові протоколи за якими порушеннями до покарання було притягнуто винуватців ДТП.

Однак, за словами Вадима Володарського, потрібно враховувати те, що в Україні, і зокрема в Рівненській області дуже низкий рівень досудового слідства у кримінальних справах про ДТП і часто невірно визначають не тільки винуватця, але й причину ДТП.

«Таких справ настільки багато, що вони впливають на достовірність статистики саме з приводу причин аварійності (а не кількості ДТП) у цілому. Й до тих пір, доки не буде наведено лад у патрульній службі (у частині оформлення ДТП) та слідстві, ми не отримаємо дійсних даних щодо причин аварійності. А відтак – і не отримаємо інформації, необхідної для боротьби з аварійністю»,- коментує Вадим Володарський.

Авторка: Софія ГРИЗОВСЬКА