Практика, робота чи відпочинок – чим зайнятися студенту на канікулах?

Здавалося б, зимові канікули – ідеальний час для поїдання всього їстівного на святкових застіллях та обіймів з м’яким пледом. Та все ж для багатьох таке проведення вільного часу здається нудним  та безкорисним, адже сучасне  студентство все більше прагне стати “кимось”, перечитуючи розділи книг під назвою “Як стати успішним”.

 Та що ж робити, якщо ви ніяк не можете обрати між практикою за спеціальністю, роботою мрії, або ж відпочинком біля ще не розібраної новорічної ялинки?

 Відповідь проста – визначати власні життєві пріоритети, наважитись на певні зміни, чи, навпаки, змиритися зі своїм перебуванням вдома (потрібно ж подоїдати салати!).

 “Досвід – перш за все!”, – яскраве кредо любителів попрактикуватися, набивати ґулі в обраній професії ще за молодих років. Адже загально відомо, що чим раніше почнеш, тим раніше й завершиш… Жарт. Вдалий чи ні – думати вам, а ми тільки наведемо приклад.

 Студентка Марія Очеретяна запевняє, що практика під час навчання – хороший спосіб знайти відповідну роботу в майбутньому:

“Зараз я на практиці за своєю спеціальністю у львівському виданні НЕ від університету. Для людей це дивно: “Як же так, ти ж нічого не отримуєш, ні папірця для викладачів, ні грошей за свою роботу”. Але потім я вийду з університету і скажу роботодавцю: “Я проходила практику отут і отут, і ось це – мої публікації”. Спочатку здобуду досвід, а потім мені за нього будуть платити.”

 То ж чи удосконалюватися в обраній спеціальності чи ні – вибір кожного. Просто потрібно зважати як і на позитивні, так і на негативні фактори.

 До перших, безумовно, можна зарахувати: реальне використання набутих знань, завчасне усвідомлення, чи варта обрана професія тривалого навчання в університеті та, звісно ж, іноді така потрібна довідка в деканат.

 Серед мінусів: малоймовірно, що вам за це заплатять, ну і таке “волонтерство” може принести збиток вашим фінансам, особливо якщо практика в іншому місті.

 Оплачувана робота – хороший бонус для студента. Така позиція притаманна багатьом, адже на ринку праці ви можете знайти широкий вибір професій. Від офіціанта та прибиральника до доглядача за домашніми тваринами чи дітьми – можна сказати, на будь-який смак. Здавалося б, обрати дуже просто, та й робочих місць вдосталь.

 Та виявилось, що зайняти свій вільний часовий простір не так легко, про що нам і розповідає студентка Яна Тимчук:

“Я знайшла роботу через знайомих. Подавала резюме на сайт “Work.ua”, багато було дзвінків, але ніхто на місяць баристою навіть не брав. Те, що я зараз працюю касиром – це щасливий збіг обставин. Вважаю, що будь-який досвід приносить щось у наше життя, не  варто цуратися ніякої роботи. А там, як прийде час, здобуті навички можуть знадобитися у найнесподіваніший момент!”

 Життєвий досвід чи професійний – такий вибір перед нами постає досить часто. Але “раптом мені це знадобиться” – ось як бажано оцінювати ситуацію.

 Позитив в такій позиції звичайно ж присутній: навички в різноманітних сферах, гроші за пророблену працю та, можливо, розуміння, що ця професія вам до душі.

 Серед негативних факторів можна виділити: не завжди стабільну оплату, адже ви тимчасовий працівник, та відсутність розуміння роботи, якщо ви навчаєтесь на відмінній від роботи спеціальності.

 Канікули – час для відпочинку. А чому ні? Адже постійне складання предметів, нескінченні пари та, навіть, виснаження так і народжують в голові думки “коли я нарешті висплюсь” та “хочу спокою”. Знайомо? Тоді ти саме той, кому так потрібен елементарний відпочинок. Прочитати книги, які вже так давно чекають свого часу на поличках, сходити в кіно з друзями та багато інших приємних справ – це все чекає запланованого виконання!

 Так і вважає Анастасія Чустра. Студентка розповідає:

“Канікули на те і канікули, щоб трішки відпочити від роботи або навчання. Я не кажу, що під час того відпочинку не треба працювати. Звичайно можна, але відпочинок – то так добре. Серіали, смачна їжа, піжама… Канікули саме час для подорожей, кумедних фото та крутих відео.”

 

Тут і не варто перераховувати всіх плюсів, адже це час виконання відкладених справ та улюблених занять, хороший сон та цікаве проведення часу.

 Щоправда, мінуси присутні: відсутність руху вперед, вивчення нових ремесел та підкорення нової життєвої вершини.

Висновки для кожного індивідуальні. Адже завжди потрібно відштовхуватися від своїх можливостей та бажань, життєвої позиції та, звичайно ж, уже набутої певної життєвої мудрості. Та все ж пам’ятайте: а чому власне і не спробувати себе в нових життєвих образах?

Катерина САФОНОВА

Головне фото: Top News Media Service