26 березня вважається Міжнародним днем інформування про епілепсію. З таким діагнозом живе близько 65 мільйонів людей. В Україні в цей день Біржа Благодійності презентує фотопроекти та влаштовує лекції з людьми, які знають про епілепсію з власного досвіду.
Епілепсія – це неврологічне захворювання, яке супроводжується судомами, втратою свідомості і сильним виділенням слини. Зазвичай напад триває до 5 хвилин і припиняється самостійно. Є люди, в яких ці напади трапляються рідко, а у когось – кількадесят разів на день.
Лікувати цю хворобу досить важко, адже немає чіткої причини її виникнення. Все, що залишаєтся робити – це стежити за станом пацієнта. Епілепсія не передається, тому не варто боятися людей, які хворіють нею. Також ця хвороба не заважає людині жити повноцінним життям.
Відповідно до статистики МОЗ, близько 100 000 українців живуть із цією хворобою. Ми можемо кожен день бачити цих людей і навіть не здогадуватися про їхню хворобу. Вони не знають, коли в них станеться наступний напад, тому дуже важливо вміти надавати долікарську допомогу.
1. Коли в людини стався напад потрібно обережно, не застосовуючи сили, перевернути її на бік, підкласти щось м’яке під голову та зафіксувати час, коли стався напад.
2. Не намагайтеся засунути щось в рот та розтискати щелепу. Людина не проковтне собі язик – це міф.
3. Розстібність верхні гудзики чи зніміть краватку, щою людина не задихнулася.
4. Не стримуйте рухів під час судом – так вони не припиняться, але людина може отримати ушкодження.
5. Не можна переносити людину, якщо в цьому немає потреби, ви можете її травмувати. Адже під час нападу людина не відчуває болю.
6. Не давайте людини пити чи їсти, а також не бийте по обличчю, коли вона втратила свідомість.
Якщо напад триває менше 5 хв, то викликати швидку домомогу не потрібно. Після нападу потрібно відвести людину до місця, де вона може відпочити чи додому, адже після цього люди часто дуже втомлені та хочуть спати.