Як подорожувати світом? Поради та розповіді від автостоперів

О. і А. в ОА

Ви коли-небудь перелазили дротяні паркани, щоб дістатися до замків Ліхтенштейну? Чи, може, вам доводилося пояснювати польським поліцейським, як саме опинилися на автобані? Автостопери Артур Ґаутама  та Олександр Ткачинський пройшли й не таке.

31 жовтня Артур та Олександр завітали до Острозької академії, щоб розповісти про підкорені вершини та передати набуті знання. Вони вже відвідували університет півтора роки тому.

Із фінансами проблем не виникає

Мандрівники знають, як “спонсорувати” свої подорожі. Артур – дизайнер, тому продавав авторські листівки всім охочим.

За три години у Женеві я заробив близько 3000 гривень. А найдорожче мені заплатила росіянка – 1000 гривень за листівку,

– Артур Ґаутама.

Артур Ґаутама
Артур Ґаутама

Олександр – поет та музикант, грав на гітарі іноземцям не тільки українські народні пісні, а й власні.

Про те, як почалося захоплення подорожами

Я подорожую все життя так чи інакше. Мандри автостопом відповідають моєму типу мислення, моєму стилю життя,

Олександр Ткачинський.

У мене був місяць до початку навчання у Польщі. Я вирішив просто взяти і поїхати, а там вже будь, що буде. Спочатку планував відвідати Балтику та північні країни. Але захворів – і поїхав куди-небудь. Я навіть не планував побувати в Італії. Щодо Ліхтенштейну я навіть забув, що така країна взагалі існує. Плану не було – і це, напевне, найважливіше,

– Артур Ґаутама.

Важливо завжди мати «якір», який би потягнув тебе назад, бо світ дуже крутий

Я відчув, що дім далеко. Усе, що відбувається десь там у твоїй країні стає неважливим, ти відірваний від контексту. Ти розумієш, що мандри – це твоє, що ти можеш вижити, подорожуючи, ти усвідомлюєш, що повертатися у свою державу, працювати за «сто баксів» немає сенсу. Якби я  перейшов ще один кордон, уже ніколи не повернуся на Україну. І ця проблема,  повернутися зараз або не повернутися ніколи, постає врешті-решт перед кожним мандрівником. Ось чому важливо завжди мати «якір», який би потягнув тебе назад, бо світ дуже крутий,

Олександр Ткачинський про відпочинок у Лаосі.

Артур Ґаутама

Олександр Ткачинський

Поради, як мандрувати автостопом

  • Ніколи не соромитися запитувати потрібну інформацію у водія чи перехожих.
  • Якщо існує якась пересторога, запам’ятати номер машини, яку зупинив, і вже у присутності водія перетелефонувати комусь із знайомих і вказавши марку, номер автомобіля і ваш напрямок.
  • Стопити з українським прапором – більша ймовірність, що зупиниться земляк.
  • Заламінувати чистий аркуш паперу, щоб по ньому можна було декілька разів маркером написати потрібну інформацію.
  • А якщо вам буде потрібна «вписка», звертайтеся за такими покликаннями: по Україні та за кордоном.

Олександр Ткачинський. Поет та соціолог, об’їздив автостопом більше 30-ти країн. Заробляє на життя викладанням математики й англійської мови та ніколи не знає, де опиниться за 24 години. Засновник проекту “Літературний лікнеп”, редактор україномовної версії Hitchwiki, заслужений поетичний слемер та активний пропагандист руху “Вулична поезія”. Член Київської ФРІ.

Артур Ґаутама. Мандрівник-автостопер, об’їздив третину європейських країн. Один із найкращих екскурсоводів Луцька та знавців генеалогії Волині. Дизайнер та художник. Жителям Острога відомий як автор тієї дівчинки на “Другому поверсі”

 

Богдана Капіца

Фото – Михайло Карпович