Людину можна зрозуміти, побачивши її підпис чи почерк, – переконують графологи. Таємниці “розгадування” почерків відкривав викладач Острозької академії Сергій Гонгало на одному зі своїх майстер класів.
Сергій Гонгало – колишній криміналіст, зараз викладач Інституту права ім. І. Малиновського. Значну частину свого життя присвятив вивченню графології — пізнанню людської психології через почерк.
Каліграфічний почерк – це почерк рабів, а каліграфія – це своєрідне рабство. Мені шкода студентів із червоними дипломами та рівними, каліграфічними буквами в конспектах. Вони писали дуже красиво, і тепер дуже красиво сидять вдома,
– Сергій Гонгало.
Ми пропонуємо короткий конспект секретів графології.
Коли почерк чудесний, рівний, навіть аж занадто, зазвичай, за цим немає прихованої глибини думок, океану бурхливості ідей та казкових мрій. А от “творчі каракулі” виказують енергію, натхнення постійно розвиватися та неабияку геніальність.
Буква “в”
Неординарна, нестандартна буква “в” з креативним верхнім гачком показує запас буквальної ненормальності. Така людина й у гори піде, і на байдарці поплаває, і стрибне з парашутом або йтиме задом наперед дорогою зустрічного руху. Якщо ця “божевільна” буква не зникне до 27 років, тоді можна вважати душу вічно молодою.
Буква “д”
Буква “д” з кругленьким довгим гачком означає надмірну емоційність. А “д” з акуратним маленьким гачечком у вигляді трикутника – купу різних табу, обмеженість, недалекозорість, педантичність, “д” з продовгуватим худим гачком – сексуальність, із середнім – характеристика персони, яка побачила недолік і забула.
Буква “р”
Традиційна, каліграфічна літера вказує на агресивність, закрита “р” — замкнутість натури. Рівна основа букви – означає стійкість, дугоподібна – чималі проблеми і страх.
Злиті/відокремлені букви
Пов’язаними між собою літерами зазвичай пишуть логіки, які важко переживають розлуку. Окремими – інтуїти, яким можна сказати “паралельно”, вони завжди знайдуть собі когось іще.
Є люди, які пишуть слово не відриваючи руку від паперу, ці персони невпевнені в собі, нерідко мають занижену самооцінку. Якщо кожна літера читабельна – тоді все добре, піддослідний не нарцис, але троянда, котра себе поважає.
Нажим
Люди, які сильно тиснуть на папір є вольовими особистостями. Слабкий натиск вказує на вразливість та емоційність. Найбільш нормальний тип, цілком збалансований – це коли тиснемо, розслабляємо, тиснемо розслабляємо — люди-романтики.
Ускладнення та спрощення
Наявність постійних елементів ускладнення в почерку свідчить про високий рівень інтелекту. Якщо багато спрощень, переходів, тоді казанок у голові також добре варить.
Нахил
Нахил уліво показує впертість натури, внутрішню опозицію, частковий егоїзм, нахил управо – нормальність. Рівний нахил часто означає певну несформованість, пусту невизначеність.
Темп
Люди, які пишуть повільно, виводячи кожну літеру, зазвичай нещирі, бо надто обдумують кожен крок, мабуть, для того, аби не видати якийсь “брудний секрет”, як варіант. Якщо письмо швидке й нерозбірливе, тоді сміливо можна розслабитись, адже це людина чесна та відкрита.
У всіх науковців є спільна риса – жахливий почерк. Про таких кажуть «думки попереду руки». Для них важлива не форма, а зміст. Є люди формалісти, яким важливий формат, а не зміст. Вони пишуть усе рівненько та красиво, із усіма відступами та переносами.
Лінія
Лінія, по якій пишуться букви, теж щось своє означає. Коли текст іде вгору по діагоналі, людина переживає емоційне напруження, певне збудження, захват, активність, коли вниз – пасивність.
Гострі/круглі букви
Можна взяти аркуш паперу з рукописним текстом і одразу помітити, що людина звикла приймати рішення самостійно, трохи різка та любить чіткість. Гострі кути літер про це скажуть. Ті, що пишуть заокругленими буквами, часто плачуть та скаржаться. Збалансований типаж нічого близько до серця не бере, “має червоні щоки”, таких в народі називають безтурботними трояндами.
Відступи
Хто пише в лівій частині аркуша – застряг трохи в минулому, а хто в правій – у майбутньому.
Переноси слів у кінці рядка – ознаки грамотної людини. Але є й такі, які «втулять», загнуть дугою, але не перенесуть. Здебільшого це люди, яким усе «фіолетово».
Підпис
Більше того, навіть підпис робить внутрішній світ людини видимим, немов розглядаєш його зі своєї долоні. Самолюби виписують здоровенні підписи, вони ніби показують усім свою псевдовелич. Маленький – часто означає занижену самооцінку, середнього розміру – скромність. Якщо підпис взагалі нерозбірливий – перед вами доволі «мутна» особистість, коли читабельний – або простачок, або стандартного розвитку.
Сергій Гонгало наголосив, що стиль формується до 20- 25 років та лише комплексний підхід справді покаже, що людина собою являє. Якщо трапляються різні варіанти написання букв, правильний той, який найчастіше повторюється. Також потрібно враховувати час, умови та бажання.
Підготувала Влада Москвич