В Україні прийняли закон щодо протидії цькуванню. Що це означає?

Верховна Рада України ухвалила закон із протидії цькуванню в освітніх закладах. Тепер за булінг можна отримати штраф або громадські роботи.

«Я вважаю, що найперше з булінгом треба боротися через його попередження, але ті, хто здійснюють цькування, мають розуміти, що за цим слідує покарання»,розповідає міністерка освіти та науки Лілія Гриневич.

Якщо дитина стала свідком чи жертвою цькування, то вона може передусім розповісти про це вчителям, батькам, психологам, директору. Також, вона може звернутись на гарячу лінію Громадської організації «Ла  Страда – Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Центру надання безоплатної правової допомоги.

У  випадку, якщо педагог став свідком цькування,  він повинен повідомити керівника закладу про це незалежно від того, чи поскаржилась жертва булінгу.

Новоприйнятий закон передбачає низку штрафів за цькування. Штрафи за булінг становитимуть від 850 до 1700 гривень або від 20 до 40 годин громадських робіт.

Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення штрафу, наступний штраф буде більшим — від 100 до 200 мінімумів (1700 – 3400 гривень) або громадські роботи від 40 до 60 годин.

Для того, щоб запобігти булінгу, батьки повинні частіше слідкувати за станом та настроєм дитини. Важливо допомогти дітям навчитися керувати сильними почуттями, розвивати впевненість у собі, здатність до дружби. Зі школярами потрібно проводити періодичну виховну роботу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Школа виживання

Дарина МАЛЯР

Фото