Верховна Рада підтримала законопроєкт, згідно з яким запровадять електронні трудові книжки і дозволять автоматично нараховувати пенсії.
Про це повідомляє Офіційний вебпортал парламенту України.
Як відбувається процес реєстрації трудової діяльності ?
- Трудові книжки створюють у Державному реєстрі загальновстановленого державного соціального страхування через вебпортал е-послуг Пенсійного фонду
(далі – ПФУ). - Працівник і роботодавець мають внести до реєстру скани або оцифровані копії потрібних документів: трудової книжки, військового квитка, диплома тощо.
- Затвердити документи кваліфікаційним електронним підписом та відправити до органу ПФУ.
Дізнатися детальніше про умови реєстрації своєї трудової діяльності можна за посиланням.
Що буде з паперовими трудовими книжками ?
Законопроєкт передбачає перехідний період: ще п’ять років можна використовувати і паперову, і електронну версії.
Крім того, після внесення відповідних даних роботодавець зобов’язаний видати працівникові трудову книжку для підпису.
Додатково працівник може просити вносити в паперову трудову книжку відомості про прийняття, перевезення, звільнення з роботи.
Які ще можливості надаються власникам е-трудової?
Закон запроваджує автоматичне нарахування пенсії. Отримати виплату можна буде з наступного дня після настання пенсійного віку.
Для цього впродовж тьох місяців особа має повідомити зручний спосіб виплати пенсії і внести відомості про трудовий стаж.
Пенсійний фонд додатково інформуватиме особу про відсутність та необхідність подання відомостей щодо її стажу. Якщо ж необхідних документів не подати, вважатиметься, що особа бажає отримати пенсію пізніше.
“Якщо особою перенесено призначення пенсії та продовжено перебування у трудових відносинах, розмір її пенсії підвищуватиметься на 0,5 – 0,75 %”, — йдеться в пояснювальній записці .
Марія НІКІТЧУК