Бустерна вакцинація проти коронавірусу та новий COVID-сертифікат: як це працює в Острозі?

Бустерну дозу вакцини проти COVID-19 можуть отримати люди старше 18 років. Нові COVID-сертифікати для них з’являться наприкінці січня. 

Про це повідомили на сайті Міністерства охорони здоров’я України 

Бустерна доза проти COVID-19 — доза, яку вводять як ревакцинацію після повного курсу щеплень, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується.

Чи потрібна ревакцинація?

Всесвітня організація охорони здоров’я ще не ухвалила рішення про обов’язкову потребу ревакцинації, проте зробила бустерну дозу доступною для українців від 18 років.

Як зазначають у Міністрерстві охорони здоров’я, бустерна доза посилює імунну відповідь та ефективність проти різних актуальних варіантів коронавірусу. Крім того, ревакцинація наближає ефективність вакцин до 90% і попереджає госпіталізацію внаслідок COVID-19. 

Як щепитися бустерною дозою в Острозі?

Бустерну дозу для людей віком 18+ можна отримати через 6-9 місяців після другого щеплення проти COVID-19.

В Острозі для цього є 3 пункти вакцинації: 

  • Острозька лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини №2 —вулиця Татарська, 185. 

Графік роботи: 8:00 — 14:00, понеділок-п’ятниця. 

Телефон для запису та консультації: 0964179686.

  • Сімейна медицина — вул. Татарська, 176 б.

Графік роботи: 9:00 — 14:00, понелілок-п’ятниця.

Телефон для запису: 0681818290.

  • Відділення дитячої консультації Острозького пологового будинку — вулиця пр. Незалежності, 14.

Графік роботи: 8:00 — 14:00, понеділок-п’ятниця. 

Телефон для запису та консультації: 0964179686.

Для бустерної дози МОЗ рекомендує вакцини Moderna або Pfizer. За відсутності цих вакцин ревакцинацію можна провести іншими, згідно з дозволеними в Україні схемами.

Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу через 3 місяці після додаткової (оптимальний термін введення від 3 до 6 місяців).

Як отримати новий COVID-сертифікат?

За словами заступниці міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марії Карчевич, сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусу з’явиться наприкінці січня. Доти всі щепленні зможуть користуватися “зеленим” сертифікатом про повну вакцинацію. 

Щоб отримати новий цифровий документ треба надіслати запит на порталі чи в застосунку “Дія”. Документ діятиме 270 днів, рахуючи від дати останнього щеплення проти COVID-19. 

Українці, які зробили бустер, зможуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Для цього потрібно звернутися за місцем щеплення або до сімейного лікаря.