Тисяча за щеплення від Covid-19: де витратити ці кошти в Острозі?

Українці отримують 1000 гривень у межах програми “єПідтримка”. Кошти нараховують на віртуальну чи фізичну карту, яку можна отримати у відділенні банку.

єПідтримка — програма для заохочення українців до вакцинації проти коронавірусу та підтримки сфер економіки, які найбільше страждають від карантину. З 19 грудня 2021 року всі вакциновані проти COVID-19 отримують 1000 гривень. Гроші можна витратити на окремі послуги у сфері розваг.

Журналісти Ostroh.Info дізнавалися, що змінилося з початку запуску програми та де можна витрати отримані кошти в Острозі. 

Хто та як може отримати гроші?

Одноразово 1000 грн можуть отримати люди з 18 років, які пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусу та мають згенерований в Дії “зелений” Covid-сертифікат.

Для цього необхідно: 

 1. Завантажити застосунок Дія.
 2. Додати “зелений” Covid-сертифікат.
 3. Зайти у розділ “Послуги” і натиснути на “єПідтримка”.
 4. Обрати з переліку зручний банк для створення віртуальної картки (можна отримати й фізичну карту у відділеннях банків).
 5. Додаток перенаправить користувача на сторінку банку для створення віртуальної картки.
 6. Очікувати в Дії підтвердження про створення картки.

Тоді “Дія” обіцяє, що ваш банк повідомить про надходження коштів.

Гроші можна витратити впродовж 4 місяців з моменту їх зарахування. Якщо за цей час їх не витратять, рахунок автоматично закриється. Переказати на іншу картку, зняти чи витратити тисячу на непередбачені програмою послуги та товари не вийде.

Також президент України доручив уряду розробити програму виплати тисячі  неповнолітнім 12-18 років, які вакцинувалися проти COVID-19.

Де витрати тисячу в Острозі?

Кошти можна витратити на визначені категорії: театри, музеї, книги, спортзали, кінотеатри, концерти та внутрішні залізничні поїздки. 

В Острозі з цього списку не так багато місць.

Спортзали:

 • Sport Active.

Книгарні:

 • Магазин “Книги”;
 • Букватор.

Музеї:

 • Музей книги та друкарства;
 • Музей нумізматики;
 • Краєзнавчий музей.

Залізничні перевезення:

Ми запитали в заступника директора Острозького замку Андрія Брижука, чи витрачають відвідувачі та відвідувачки свої “ковідні тисячі” на музей. Він зазначив, що “складно сказати, адже в системі електронних квитків таких даних не можна побачити”:

Ми закликаємо залишкові кошти витратити на підтримку улюбленого музею. На свої кошти з єПідтримки я першочергово купив квиток до Острозького замку. Потрібно було впевнитися, що все працює. 90% витратив на купівлю коміксів. Залишкові, напевно, теж віддам на музей“.

Також люди від 60 років можуть використати тисячу гривень з програми “єПідтримка” на купівлю ліків. Але в острозьких аптеках такої можливості наразі немає.