З понеділка всі планові госпіталізації заборонені в наших лікарнях – Віктор Ляшко

Україна переходить на другий етап реагування на епідемію, який передбачає відмову від планових операцій в лікарнях. Такі зміни відбудуться через збільшення кількості хворих на Covid19. Про це на брифінгу повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

«Ми продовжуємо розгортати і збільшувати кількість ліжок в наших закладах охорони здоров’я, які будуть госпіталізовувати хворих з коронавірусною хворобою. З понеділка всі планові операції, планові госпіталізації заборонені в наших лікарнях. Лікарні приймають виключно ургентних (паціенти, що потребують невідкладної допомоги) хворих та хворих з коронавірусною хворобою. Нам поставлена задача: збільшити досить терміново з 50 тисяч ліжок, які в нас були готові до цього приймати хворих, до 80 тисяч ліжок. На ці ліжка найближчим часом — впродовж місяця — буде забезпечено киснем 80% з них» — розповів Віктор Ляшко.

Головний лікар заявив, що вже є домовленість про придбання кисневих концентраторів, які забезпечать киснем 60 тисяч ліжок, та закликав українців дотримуватися протиепідемічних норм, щоби країна не перейшла на третій етап реагування на епідемію, який передбачає розгортання тимчасових шпиталів у «пристосованих приміщеннях».

До слова, в Острозькій центральній районній лікарні місця для пацієнтів з COVID-19 заповнені на 100%. Детальніше про це – тут.

Юлія Сачко